Houby Británie Velká Británie, Evropa: ID houby, muchomůrky identifikace běžné názvy

Seznam druhů - Rozmanitost - Ekologie - Průvodce identifikací - Jedlé houby - Jedovaté houby - Použití hub - Vědecká Colus hirudinosus Slunečníky - Macrolepiota procera Stagshorn žlutý - Calocera viscosa Agaricus bisporus, basidia Fairy Inkcap - Coprinellus disseminatus Muchomůrka - Amanita muscaria Parafýzy z Aleuria aurantia Liška - Cantharellus cibarius Tulostoma brumale Violet Webcap - Cortinarius violaceusidentifikace hub - Obrázkové galerie
  • Agaricaceae - pravé houby atd
  • Amanitaceae - muchomůrka a spojenci
  • Ascomycetes - pohár a baňka houby
  • Bolbitiaceae - polní kapky a spojenci
  • Boletales - Boletes a spojenci
  • Držák a kůra houby
  • Cantharellales
  • Clavariaceae
  • Cortinariaceae - Webcaps
  • Dacrymycetaceae
  • Entolomataceae - Pinkgills a spojenci
  • Gasteromycetes - Puffballs atd
  • Heterobasidiomycetes - rosolovité houby
  • Hygrophoraceae - voskové čepice a vosky
  • Inocybaceae - vláknité kapsle a spojenci
  • Lyophyllaceae - kopule a spojenci
  • Marasmiaceae - padáky a spojenci
  • Mycenaceae - kapoty a spojenci
  • Pleurotaceae - ústřice a spojenci
  • Pluteaceae
  • Psathyrellaceae - křehké kmeny a spojenci
  • Russulaceae - kapradiny mléčné a křehké žabky
  • Strophariaceae - slizovce a spojenci
  • Tricholomataceae - rytíři a spojenci
  • Formy na sliz (ne opravdu houby!)

Obrázky, popisy, taxonomická historie, stanoviště a informace o distribuci více než 700 druhů hub jsou k dispozici v této tříděné tabulce indexů ...

(Zde uvedené houby patří do třídy Basidiomycota, pokud nejsou označeny Asc = Ascomycota, Zyg = Zygomycota.)

Od A do Z

Vědecké názvy

Od A do Z

Běžná jména

Od A do Z

Mykologické rodiny

Barva (hmotnost)

Spory - cca

Inonotus radiatus Olše Bracket Hymenochaetaceae 02
Ciboria správní výbor Olše Cup Sclerotiniaceae (Asc) 01
Druh Pholiota alnicola Olše Scalycap Strophariaceae 09
Exidia recisa Amber Jelly Auriculariaceae 01
Laccaria ametystina Ametystový podvodník Hydnangiaceae 01
Mycena arcangeliana Angel's Bonnet Mycenaceae 01
Pleurocybella porrigens Angel's Wings Marasmiaceae 01
Lentinellus cochleatus Anýz mušle Auriscalpiaceae 01
Clitocybe odora Anýzový trychtýř Tricholomataceae 01
Clavulinopsis luteoalba Meruňkový klub Clavariaceae 01
Geastrum fornicatum Obloukový Earthstar Geastraceae 10
Entoloma pleopodium Aromatický Pinkgill Entolomataceae 05
Ganoderma applanatum Artist's Bracket Ganodermataceae 09
Tricholoma virgatum Ashen Knight Tricholomataceae 01
Parasola leiocephala Plešatý inkoust Psathyrellaceae 12
Melanoleuca melaleuca Plešatý rytíř Tricholomataceae 02
Astraeus hygrometricus Barometr Earthstar Diplocystidiaceae 10
Imleria badia Bay Bolete Boletaceae 07
Peziza badia Bay Cup Pezizaceae (Asc) 01
Polyporus durus Bay Polypore Polyporaceae 01
Geastrum pectinatum Beaked Earthstar Geastraceae 10
Amanita ovoidea Vousatý Amanita Amanitaceae 01
Agrocybe molesta Vousatý Fieldcap Strophariaceae 09
Lactarius pubescens Vousatý mléčný klobouk Russulaceae 02
Hericium erinaceus Vousatý zub Hericiaceae 01
Neobulgaria pura Buk Jellydisc Helotiaceae (vzestupně) 01
Tricholoma sciodes Rytíř buk Tricholomataceae 01
Lactarius blennius Buk Milkcap Russulaceae 02
Hypoxylon fragiforme Buk lesní Xylariaceae (vzestupně) 01
Xylaria carpophila Beechmast Candlesnuff Xylariaceae (vzestupně) 12
Russula nobilis Sickener z bukového dřeva Russulaceae 01
Fistulina hepatica Houbový biftek Fistulinaceae 05
Ganoderma pfeifferi Držák včelího vosku Ganodermataceae 09
Clavulinopsis umbrinella Béžový korál Clavariaceae 01
Inocybe sindonia Béžová vlákna Inocybaceae 09
Laccaria bicolor Dvoubarevný podvodník Hydnangiaceae 01
Entoloma bloxamii Big Blue Pinkgill Entolomataceae 05
Leccinum scabrum Birch Bolete Boletaceae 07
Tricholoma fulvum Birch Knight Tricholomataceae 01
Lenzites betulinus Bříza Mazegill Polyporaceae 01
Lactarius tabidus Birch Milkcap Russulaceae 04
Piptoporus betulinus Bříza Polypore Fomitopsidaceae 01
Cortinarius triumphans Birch Webcap Cortinariaceae 08
Russula grata Bitter Almond Brittlegilll Russulaceae 02
Caloboletus calopus Hřib bukový Boletaceae 09
Tylopilus felleus Bitter Bolete Boletaceae 06
Postia stiptica Bitter Bracket Fomitopsidaceae 01
Tricholoma acerbum Bitter Knight Tricholomataceae 01
Panellus stipticus Bitter Oysterling Mycenaceae 01
Hebeloma sinapizans Bitter Poisonpie Strophariaceae 09
Sarcodon scabrosus Hořký zub Bankeraceae 09
Dotazovatelé z Bulharska Black Bulgar Bulgariaceae (vzestupně) 12
Boletopsis perplexa Black Falsebolete Bankeraceae 01
Morchella elata Black Morel Morchellaceae (vzestupně) 02
Phellodon niger Černý zub Bankeraceae 01
Mycena pelianthina Blackedge Bonnet Mycenaceae 01
Pluteus atromarginatus Štít Blackedge Pluteaceae 05
Cyanoboletus pulverulentus Černající Bolete Boletaceae 07
Russula nigricans Blackening Brittlegill Russulaceae 01
Hygrocybe conica Černající vosková čepička Hygrophoraceae 01
Polyporus leptocephalus Blackfoot Polypore Polyporaceae 01
Disciotis venosa Bělicí pohár Morchellaceae (vzestupně) 02
Cortinarius sanguineus Bloodred Webcap Cortinariaceae 08
Russula sanguinaria Bloody Brittlegill Russulaceae 02
Russula chloroides Blue Band Brittlegill Russulaceae 02
Entoloma serrulatum Blue Edge Pinkgill Entolomataceae 05
Stropharia caerulea Modrá kulatá hlava Strophariaceae 11
Tricholoma columbetta Blue Spot Knight Tricholomataceae 01
Cortinarius collinitus Modro-pletený Webcap Cortinariaceae 08
Cyanosporus subcaesius Blueing Bracket Fomitopsidaceae 01
Psilocybe cyanescens Blueleg Brownie Strophariaceae 11
Amanita rubescens Tvářenka Amanitaceae 01
Daedaleopsis confragosa Červenající se držák Fomitopsidaceae 01
Leucocoprinus badhamii Červenající se Dapperling Agaricaceae 01
Hygrocybe ovina Červenající se vosková čepička Hygrophoraceae 01
Agaricus sylvaticus Červenající se dřevěná houba Agaricaceae 10
Mitrula paludosa Bog Beacon Helotiaceae (vzestupně) 01
Galerina paludosa Bog Bell Strophariaceae 09
Spinellus fusiger Forma na kapotu Mucoraceae (Zyg) 01
Tricholoma focale Bootovaný rytíř Tricholomataceae 01
Suillus bovinus Hovězí hřib Suillaceae 03
Pleurotus cornucopiae Větvení ústřice Pleurotaceae 02
Hypholoma lateritium Cihlový chomáč Strophariaceae 11
Kretzschmaria deusta Křehký Cinder Xylariaceae 12
Stereum rugosum Broadleaf Bleeding Crust Stereaceae 01
Boletus aereus Bronzová Bolete Boletaceae 07
Amanita regalis Hnědá muchomůrka Amanitaceae 01
Panaeolina foenisecii Brown Mottlegill Bolbitiaceae 10
Paxillus involutus Brown Rollrim Paxillaceae 03
Cortinarius purpurascens Modřina Webcap Cortinariaceae 08
Armillaria gallica Cibulovitá medová houba Physalacriaceae 01
Mycena haematopus Burgundydrop Bonnet Mycenaceae 01
Tricholoma ustale Spálený rytíř Tricholomataceae 01
Rhodocollybia butyracea Máslová čepice Marasmiaceae 02
Hygrocybe ceracea Máslový vosk Hygrophoraceae 01
Amanita caesarea Caesarova houba Amanitaceae 01
Xylaria hypoxylon Candlesnuff houba Xylariaceae (vzestupně) 12
Lepiota felina Cat Dapperling Agaricaceae 01
Geopora sumneriana Cedrový pohár Pyrenomataceae (Asc) 01
Hygrocybe russocoriacea Vosková čepice z cedrového dřeva Hygrophoraceae 01
Boletus edulis Cep nebo Penny Bun Boletaceae 07
Cantharellus cibarius Liška Cantharellaceae 01
Russula cyanoxantha Hořák na dřevěné uhlí Russulaceae 01
Laetiporus sulphureus Kuře z lesa Polyporaceae 01
Clitocybe phaeophthalma Nálevka pro kuřecí běh Tricholomataceae 01
Pycnoporus cinnabarinus Držák rumělky Polyporaceae 01
Fuscoporia ferrea Skořice Porecrust Hymenochaetaceae 01
Cortinarius cinnamomeus Cinnamon Webcap Cortinariaceae 08
Clitocybe nebularis Zakalená trychtýř Tricholomataceae 01
Ampulloclitocybe clavipes Club Foot Hygrophoraceae 01
Mycena inclinata Klastrovaná kapota Mycenaceae 01
Psathyrella multipedata Klastrovaný Brittlestem Psathyrellaceae 12
Lyofyllum se vytrácí Klastrovaná kopule Lyophyllaceae 01
Gymnopus confluens Klastrovaný Toughshank Marasmiaceae 01
Tricholoma portentosum Coalman Tricholomataceae 01
Terana caerulea Kobaltová kůra Phanerochaetaceae 01
Lactarius glyciosmus Coconut Milkcap Russulaceae 02
Geastrum triplex Límcem Earthstar Geastraceae 10
Marasmius rotula Límcem padák Marasmiaceae 01
Agaricus bisporus Obchodní houba Agaricaceae 10
Rukáv Crucibulum Společné ptačí hnízdo Agaricaceae 02
Mycena galericulata Společná kapota Mycenaceae 01
Melanoleuca polioleuca Společný kavalír Tricholomataceae 02
Scleroderma citrinum Společný Earthball Sclerodermataceae 10
Scutellinia scutellata Běžná řasa Pyronemataceae (vzestupně) 01
Agrocybe pediades Společný Fieldcap Strophariaceae 09
Clitocybe gibba Společný trychtýř Tricholomataceae 01
Mollisia cinerea Společná šedá diskotéka Dermateaceae (vzestupně) 01
Coprinopsis atramentaria Běžný inkoust Psathyrellaceae 12
Dacrymyces stillatus Společný Jellyspot Dacrymycetaceae 01
Lycoperdon perlatum Společný pýchavka Agaricaceae 10
Gymnopilus penetrans Rustgill obecný Strophariaceae 08
Psathyrella piluliformis Společný pařez křehký Psathyrellaceae 12
Parasola conopilus Kónický křehký Psathyrellaceae 12
Postia caesia Držák modravého jehličnanu Fomitopsidaceae 01
Stropharia hornemannii Jehličnatá kulatá hlava Strophariaceae 11
Hypholoma capnoides Jehličnatý jehličnan Strophariaceae 11
Baeospora myosura Conifercone Cap Marasmiaceae 01
Chroogomphus rutilus Měděný hrot Gomphidiaceae 12
Nectria cinnabarina Korálová skvrna Nectriaceae (Asc) 12
Gyroporus cyanescens Boleta chrpa Gyroporaceae 02
Russula xerampelina Krabí Brittlegill Russulaceae 02
Colus pusillus Craypot Stinkhorn Phallaceae 07
Dermoloma cuneifolium Blázen Cap Tricholomataceae 01
Entoloma sericellum Krém Pinkgill Entolomataceae 05
Clavulina coralloides Chocholatý korál Clavulinaceae 01
Rubinoboletus rubinus Crimson Bolete Boletaceae 07
Hygrocybe punicea Crimson Waxcap Hygrophoraceae 01
Russula densifolia Přeplněný Brittlegill Russulaceae 01
Geastrum coronatum Korunovaný Earthstar Geastraceae 10
Exidia nucleata Crystal Brain Auriculariaceae 01
Macrocystidia cucumis Okurkový uzávěr Marasmiaceae 06
Lactarius camphoratus Curry Milkcap Russulaceae 02
Geastrum floriforme Daisy Earthstar Geastraceae 10
Cortinarius bolaris Dappled Webcap Cortinariaceae 08
Cyclocybe erebia Dark Fieldcap Strophariaceae 10
Armillaria ostoyae Temná medová houba Physalacriaceae 01
Tricholoma atrosquammosum Dark Scaled Knight Tricholomataceae 01
Hygrocybe spadicea Datum Waxcap Hygrophoraceae 01
Russula aurora Dawn Brittlegill Russulaceae 01
Xylaria polymorpha Prsty mrtvého muže Xylariaceae (vzestupně) 12
Inocybe erubescens Deadly Fibrecap Inocybaceae 09
Cortinarius rubellus Deadly Webcap Cortinariaceae 08
Amanita phalloides Deathcap Amanitaceae 01
Laccaria laccata Podvodník Hydnangiaceae 01
Suillellus queletii Klamání Bolete Boletaceae 07
Tricholoma sejunctum Klamání rytíře Tricholomataceae 01
Pluteus cervinus Jelení štít Pluteaceae 05
Amanita virosa Zničit anděla Amanitaceae 01
Rubroboletus satanas Ďáblova hřib Boletaceae 07
Clathrus archeri Ďáblovy prsty Phallaceae 07
Hydnellum peckii Ďáblův zub Bankeraceae 09
Mutinus caninus Pes Stinkhorn Phallaceae 02
Mycena aetites Drap Bonnet Mycenaceae 01
Cordyceps capitata Palička Truffleclub Cordycipitaceae (vzestupně) 02
Polyporus squamosus Dryadovo sedlo Polyporaceae 01
Psathyrella ammophila Dune Brittlestem Psathyrellaceae 12
Melanoleuca cinereifolia Duna Cavalier Tricholomataceae 02
Peziza ammophila Duny Cup Pezizaceae (Asc) 01
Hygrocybe conicoides Dune Waxcap Hygrophoraceae 01
Stropharia semiglobata Hnůj Roundhead Strophariaceae 11
Tylopilus porphyrosporus Temná Bolete Boletaceae 11
Lycoperdon nigrescens Dusky Puffball Agaricaceae 10
Galerina pumila Trpasličí zvon Strophariaceae 09
Geastrum schmidelii Trpasličí Earthstar Geastraceae 10
Pisolithus arrhizus Dyeball Sclerodermataceae 09
Phaeolus schweinitzii Dyer's Mazegill Fomitopsidaceae 02
Auriscalpium vulgare Houba do uší Auriscalpiaceae 01
Thelephora terrestris Earthfan Thelephoraceae 11
Cystoderma amianthinum Zemitý prášek Agaricaceae 02
Hygrocybe fornicata Zemitý vosk Hygrophoraceae 01
Cortinarius hinnuleus Zemitý Webcap Cortinariaceae 08
Panaeolus semiovatus Intelektuál Mottlegill Bolbitiaceae 12
Helvella elastica Elastické sedlo Helvellaceae (vzestupně) 01
Geastrum elegans Elegantní Earthstar Geastraceae 10
Helvella lacunosa Elfinské sedlo Helvellaceae (vzestupně) 01
Hypsizygus ulmarius Elm Oyster Lyophyllaceae 01
Claviceps purpurea Ergot Clavicipitaceae (vzestupně) 02
Coprinellus disseminatus Fairy Inkcap Psathyrellaceae 12
Marasmius oreades Fairy Ring Champignon Marasmiaceae 01
Hygrophoropsis aurantiaca Falešná liška Hygrophoropsidaceae 01
Amanita citrina False Deathcap Amanitaceae 01
Gyromitra esculenta False Morel Morchellaceae (vzestupně) 02
Lactarius diversrimus Falešný šafránový mléčný klobouk Russulaceae 04
Elaphomyces granulatus Falešná lanýž Elaphomycetaceae (vzestupně) 11
Helvella macropus Cítil sedlo Helvellaceae (vzestupně) 01
Entoloma griseocyaneum Plstěný Pinkgill Entolomataceae 05
Tubaria conspersa Plstěný Twiglet Inocybaceae 09
Hygrocybe intermedia Fibrous Waxcap Hygrophoraceae 01
Cyathus olla Polní ptačí hnízdo Agaricaceae 01
Lepista saeva Polní Blewit Tricholomataceae 05
Agaricus campestris Polní houba Agaricaceae 10
Lactarius pyrogalus Fiery Milkcap Russulaceae 02
Coprinellus domesticus Firerug Inkcap Psathyrellaceae 12
Lycoperdon mammiforme Šupinatá pýchavka Agaricaceae 10
Pholiota flammans Flaming Scalycap Strophariaceae 09
Crepidotus applanatus Plochá ústřice Inocybaceae 03
Lactarius vellereus Fleecy Milkcap Russulaceae 01
Lepista irina Květinový Blewit Tricholomataceae 02
Cyathus striatus Fluted Bird's Nest Agaricaceae 01
Amanita muscaria Muchomůrka Amanitaceae 01
Clitocybe rivulosa Fool's Funnel Tricholomataceae 01
Cortinarius orellanus Fool's Webcap Cortinariaceae 08
Russula fragilis Křehký Brittlegill Russulaceae 01
Trametes suaveolens Voňavý držák Polyporaceae 01
Clitocybe fragrans Voňavý trychtýř Tricholomataceae 01
Russula illota Pihovatý Britlegill Russulaceae 02
Polyporus ciliatus Třásně Polypore Polyporaceae 01
Clitocybe phyllophila Frosty Funnel Tricholomataceae 01
Cortinarius hemitrichus Frosty Webcap Cortinariaceae 08
Russula queletii Ovocný Brittlegill Russulaceae 01
Galerina marginata Pohřební zvon Strophariaceae 09
Stropharia coronilla Garland Roundhead Strophariaceae 11
Russula Fallea Geranium Brittlegill Russulaceae 02
Leccinum holopus Duch Bolete Boletaceae 03
Clavariadelphus pistillaris Obří klub Gomphaceae 01
Leucopaxillus giganteus Obří trychtýř Tricholomataceae 01
Meripilus giganteus Obří Polypore Meripilaceae 01
Calvatia gigantea Obří pýchavka Agaricaceae 07
Russula aurea Pozlacený Brittlegill Russulaceae 03
Tricholoma cingulatum Girdled Knight Tricholomataceae 01
Cortinarius trivialis Opásaný Webcap Cortinariaceae 08
Coprinellus micaceus Lesklý inkoust Psathyrellaceae 12
Hymenochaete corrugata Lepicí kůra Hymenochaetaceae 01
Hygrocybe glutinipes Lepkavá vosková čepička Hygrophoraceae 01
Cortinarius camphoratus Goatcheese Webcap Cortinariaceae 08
Pseudoclitocybe cyathiformis Pohár Tricholomataceae 01
Hygrocybe cantharellus Pohár Waxcap Hygrophoraceae 01
Hygrophorus chrysodon Zlatý skvrnitý vosk Hygrophoraceae 01
Phaeolepiota aurea Golden Bootleg Agaricaceae 03
Cantharellus aurora Zlatá liška Cantharellaceae 01
Pholiota aurivella Golden Scalycap Strophariaceae 09
Clavulinopsis fusiformis Zlatá vřetena Clavariaceae 01
Hygrocybe chlorophana Zlatý vosk Hygrophoraceae 01
Parasola auricoma Goldenhaired Inkcap Psathyrellaceae 12
Pluteus romellii Zlatý štít Pluteaceae 05
Cortinarius praestans Goliath Webcap Cortinariaceae 08
Crepidotus epibryus Travní ústřice Inocybaceae 03
Lycoperdon lividum Louky a louky Agaricaceae 10
Tarzetta catinus Pohár s většími zuby Pyronemataceae (vzestupně) 01
Russula aeruginea Zelená Brittlegill Russulaceae 02
Lepiota grangei Zelený Dapperling Agaricaceae 01
Chlorociboria aeruginascens Zelený skřítek Helotiaceae (vzestupně) 01
Russula virescens Greencracked Brittlegill Russulaceae 02
Clavulina cinerea Šedý korál Clavulinaceae 01
Tricholoma terreum Šedý rytíř Tricholomataceae 01
Lactarius vietus Šedá mléčná čepička Russulaceae 02
Bovista olovnice Šedý pýchavka Agaricaceae 10
Amanita excelsa Šedá skvrnitá muchomůrka Amanitaceae 01
Phellodon melaleucus Šedý zub Bankeraceae 01
Muchomůrka porfyrie Šedá zahalená muchomůrka Amanitaceae 01
Amanita vaginata Grisette Amanitaceae 01
Mycena polygramma Drážkovaná kapota Mycenaceae 01
Melanoleuca grammopodia Drážkovaný kavalír Tricholomataceae 02
Laccaria fraterna Gumtree podvodník Hydnangiaceae 01
Cortinarius caperatus Cikán Cortinariaceae 08
Trametes hirsuta Chlupatý držák Polyporaceae 01
Stereum hirsutum Chlupatá opona Stereaceae 01
Trichoglossum hirsutum Chlupatý pozemský jazyk Geoglossaceae 09
Lanzia echinophila Hairy Nuts Disco Rutstroemiaceae (Asc) 01
Clavulinopsis laeticolor Hezký klub Clavariaceae 01
Otidea onotica Zajícovo ucho Pyronemataceae (vzestupně) 01
Coprinopsis lagopus Hare'sfoot Inkcap Psathyrellaceae 12
Tubaria dispersa Hawthorn Twiglet Inocybaceae 09
Leccinum pseudoscabrum Hazel Bolete Boletaceae 07
Skeletocutis nivea Hazel Bracket Polyporaceae 01
Hypocreopsis rhododendri Oříškové rukavice Hypocreaceae (vzestupně) 01
Hypoxylon fuscum Hazel Woodwart Xylariaceae (vzestupně) 01
Gliophorus laetus Heath Waxcap Hygrophoraceae 01
Grifola frondosa Slepice lesní Meripilaceae 01
Hygrophorus hypothejus Herald of Winter Hygrophoraceae 01
Russula paludosa Hintapink Russulaceae 02
Suillus cavipes Hollow Bolete Suillaceae 03
Marasmius hudsonii Holly padák Marasmiaceae 01
Armillaria mellea Medová houba Physalacriaceae 01
Entoloma cetratum Honey Pinkgill Entolomataceae 05
Hygrocybe reidii Honey Waxcap Hygrophoraceae 01
Fomes fomentarius Kopyta houba Polyporaceae 02
Craterellus cornucopioides Roh hojnosti Cantharellaceae 01
Agaricus arvensis Koňská houba Agaricaceae 10
Gymnopus androsaceus Horsehair padák Marasmiaceae 01
Russula caerulea Keporkak Brittlegill Russulaceae 02
Entoloma chalybaeum Indigo Pinkgill Entolomataceae 05
Agaricus moelleri Inky Mushroom Agaricaceae 10
Hemileccinum impolitum Jódová Bolete Boletaceae 07
Mycena flavoalba Slonovinová kapota Mycenaceae 01
Hygrophorus eburneus Ivory Woodwax Hygrophoraceae 01
Omphalotus illudens Haloweenská dýně Marasmiaceae 01
Auricularia auricula-judae Jelly Ear Auriculariaceae 01
Phlebia tremellosa Jelly Rot Meruliaceae 01
Pseudohydnum gelatinosum Jelly Tooth Insertae sedis 01
Leotia lubrica Jellybaby Leotiaceae (Asc) 01
Amanita gemmata Amanita s drahokamy Amanitaceae 01
Daldinia koncentrica Dorty krále Alfreda Xylariaceae (vzestupně) 12
Ganoderma lucidum Lakovaný držák Ganodermataceae 09
Suillus grevillei Modřín Bolete Suillaceae 03
Tremella foliacea Listový mozek Tremellaceae 01
Bisporella citrina Lemon Disco Helotiaceae (vzestupně) 01
Collybia tuberosa Čočková čočka Tricholomataceae 01
Scleroderma areolatum Leopard Earthball Sclerodermataceae 10
Mycena pura Lilac Bonnet Mycenaceae 01
Inocybe geophylla var. šeřík Lilac Fibrecap Inocybaceae 09
Panus conchatus Lilac Oysterling Polyporaceae 01
Entoloma porphyrophaeum Lilac Pinkgill Entolomataceae 05
Pluteus leoninus Lion Shield Pluteaceae 05
Hericium americanum Lion's Mane Hericiaceae 01
Lactarius hepaticus Játrová mléčná čepička Russulaceae 02
Loreleia marchantiae Játrovka pupek Insertae sedis 01
Entoloma sinuatum Živý Pinkgill Entolomataceae 05
Trametes gibbosa Hrudkovitý držák Polyporaceae 01
Suillellus luridus Smutná Bolete Boletaceae 07
Suillellus luridus Smutná Bolete Boletaceae 07
Agaricus urinascens Makro houba Agaricaceae 10
Gymnopilus dilepis Purpurová Rustgill Strophariaceae 08
Psilocybe semilanceata Kouzelná houba Strophariaceae 11
Coprinopsis picacea Straka Inkcap Psathyrellaceae 12
Cortinarius uliginosus Marsh Webcap Cortinariaceae 08
Xerocomellus pruinatus Matná Bolete Boletaceae 07
Clavulinopsis corniculata Luční korál Clavariaceae 01
Lycoperdon pratense Luční pýchavka Agaricaceae 10
Cuphophyllus pratensis Luční vosk Hygrophoraceae 01
Cortinarius caerulescens Mealy Bigfoot Webcap Cortinariaceae 08
Entoloma prunuloides Mealy Pinkgill Entolomataceae 05
Agaricus bohusii Houba Medusa Agaricaceae 10
Coprinus sterquilinus Midden Inkcap Agaricaceae 12
Lactarius subdulcis Mírná mléčná čepička Russulaceae 04
Russula delica Mléko bílé Brittlegill Russulaceae 01
Mycena galopus Dojící kapota Mycenaceae 01
Conocybe apala Mléčný kužel Bolbitiaceae 08
Clitopilus prunulus Miller Entolomataceae 05
Agaricus comtulus Mini houba Agaricaceae 10
Clavaria argillacea Moor Club Clavariaceae 01
Morchella esculenta Morel Morchellaceae (vzestupně) 02
Lycoperdon utriforme Mozaika Puffball Agaricaceae 10
Leccinum variicolor Strakatá Bolete Boletaceae 03
Entoloma incanum Mousepee Pinkgill Entolomataceae 05
Poronia punctata Houba na nehty Xylariaceae (vzestupně) 12
Byssomerulius corium Síťovaná kůra Phanerochaetaceae 01
Psdeudoinonotus dryadeus Dubový držák Hymenochaetaceae 01
Hymenochaete rubiginosa Dubová opona Hymenochaetaceae 01
Daedalea quercina Dub Mazegill Fomitopsidaceae 01
Hygrophorus nemoreus Dubový vosk Hygrophoraceae 01
Lactarius quietus Mléčná čepička dubu Russulaceae 04
Russula ochroleuca Ochre Brittlegill Russulaceae 02
Russula ionochlora Oilslick Britlegill Russulaceae 02
Hygrocybe quieta Olejová vosková čepička Hygrophoraceae 01
Strobilomyces strobilaceus Stařec lesa Boletaceae 12
Microglossum olivaceum Olivový pozemský jazyk Leotiaceae (Asc) 01
Sarcomyxa serotina Olive Oysterling Marasmiaceae 01
Leccinum versipelle Bolet oranžová bříza Boletaceae 03
Mycena acicula Orange Bonnet Mycenaceae 01
Amanita crocea Orange Grisette Amanitaceae 01
Dacrymyces chrysospermus Orange Jelly Spot Dacrymycetaceae 01
Lactarius aurantiacus Orange Milkcap Russulaceae 02
Leccinum aurantiacum Hřib oranžový dub Boletaceae 03
Aleuria aurantia Houba z pomerančové kůry Pyronemataceae (vzestupně) 01
Favolaschia calocera Orange Porecap Mycenaceae 01
Hygrocybe aurantiosplendens Orange Waxcap Hygrophoraceae 01
Cortinarius mucosus Orange Webcap Cortinariaceae 08
Pleurotus ostreatus Hlíva ústřičná Pleurotaceae 02
Tapinella panuoides Oyster Rollrim Tapinellaceae 09
Butyriboletus fechtneri Bledá Bolete Boletaceae 07
Psathyrella candolleana Pale Brittlestem Psathyrellaceae 12
Lactarius pallidus Bledá mléčná čepička Russulaceae 03
Calocera pallidospathulata Pale Stagshorn Dacrymycetaceae 01
Amanita pantherina Panthercap Amanitaceae 01
Entoloma papillatum Papillate Pinkgill Entolomataceae 05
Pseudoboletus parasiticus Parazitická Bolete Boletaceae 07
Macrolepiota procera Slunečník Agaricaceae 01
Gliophorus psittacinus Papoušek Waxcap Hygrophoraceae 01
Agaricus bitorquis Dlažba houba Agaricaceae 10
Nidularia deformis Ptačí hnízdo ve tvaru hrachu Agaricaceae 01
Marasmius wynneae Perlový padák Marasmiaceae 01
Cortinarius alboviolaceus Perleťový webcap Cortinariaceae 08
Crepidotus mollis Peeling Oysterling Inocybaceae 03
Cortinarius flexipes Pelargonium Webcap Cortinariaceae 08
Myriostoma coliforme Pepřenka Geastraceae 10
Chalciporus piperatus Peppery Bolete Boletaceae 07
Lactarius piperatus Peppery Milkcap Russulaceae 01
Stropharia pseudocyanea Peppery Roundhead Strophariaceae 11
Hlíza melanosporum Perigord lanýž Tuberaceae (Asc) 02
Hygrocybe acutoconica Trvalý vosk Hygrophoraceae 01
Lycoperdon excipuliforme Palička Puffball Agaricaceae 11
Panaeolus papilionaceus Spodnička Mottlegill Bolbitiaceae 12
Volvariella surrecta Na zádech Rosegill Pluteaceae 05
Entoloma nitidum Pine Pinkgill Entolomataceae 05
Cystoderma jasonis Borovice Agaricaceae 02
Rugosomyces carneus Pink Domecap Lyophyllaceae 01
Porpolomopsis calyptriformis Růžová vosková čepička Hygrophoraceae 01
Typhula fistulosa Pipe Club Typhulaceae 01
Leucocoprinus birnbaumii Květináč Dapperling Agaricaceae 01
Parasola plicatilis Skládaný inkoust Psathyrellaceae 12
Tricholomopsis rutilans Švestky a pudink Tricholomataceae 01
Hebeloma crustuliniforme Poisonpie Strophariaceae 09
Cyclocybe cylindracea Topol polní Strophariaceae 10
Oudemansiella mucida Porcelánová houba Marasmiaceae 01
Squamanita paradoxa Powdercap Strangler Tricholomataceae 01
Russula parazurea Práškový Brittlegill Russulaceae 02
Asterophora lycoperdoides Powdery Piggyback Lyophyllaceae 01
Russula sardonia Primrose Brittlegill Russulaceae 02
Agaricus augustus Princ Agaricaceae 10
Tricholomopsis decora Švestky a pudink Tricholomataceae 01
Russula atropurpurea Fialová Brittlegill Russulaceae 01
Ascoconene sarcoides Purple Jellydisc Helotiaceae (vzestupně) 01
Cortinarius mucifluoides Fialový punčochový web Cortinariaceae 08
Trichaptum abietinum Držák Purplepore Polyporaceae 01
Cortinarius armillatus Red Banded Webcap Cortinariaceae 08
Clathrus Ruber Červená klec Phallaceae 07
Xerocomellus chrysenteron Červená praskající hřib Boletaceae 07
Fomitopsis pinicola Držák s červeným pruhem Fomitopsidaceae 02
Leratiomyces ceres Redlead Roundhead Strophariaceae 11
Hydnellum scrobiculatum Zubatý zub Bankeraceae 09
Armillaria tabescens Medová houba bez prstenů Physalacriaceae 01
Heterobasidion annosum Root rot Bondarzewiaceae 02
Caloboletus radicans Zakořenění Bolete Boletaceae 07
Mycena megaspora Zakořenění kapoty Mycenaceae 01
Hymenopellis radicata Zakořenění stopky Physalacriaceae 02
Ramaria botrytis Rosso Coral Gomphaceae 02
Mycena rosea Růžová kapoty Mycenaceae 01
Russula rosea Rosy Brittlegill Russulaceae 02
Gomphidius roseus Rosy Spike Gomphidiaceae 11
Agaricus dulcidulus Houba z růžového dřeva Agaricaceae 10
Crepidotus cesatii Roundspored Oysterling Inocybaceae 03
Butyriboletus regius Royal Bolete Boletaceae 07
Hortiboletus rubellus Ruby Bolete Boletaceae 07
Sarcoscypha coccinea Ruby Elfcup Sarcoscyphaceae (Asc) 01
Russula rutila Ruddy Brittlegill Russulaceae 02
Lactarius rufus Rufous Milkcap Russulaceae 04
Gymnopus dryophilus Russet Toughshank Marasmiaceae 01
Leccinum crocipodium Saffron Bolete Boletaceae 03
Lactarius deliciosus Saffron Milkcap Russulaceae 04
Cortinarius croceus Saffron Webcap Cortinariaceae 08
Mycena crocata Šafránová kapota Mycenaceae 01
Ramaria formosa Lososový korál Gomphaceae 03
Guepinia helvelloides Salát z lososa Insertae sedis 01
Agaricus bernardii Slaná houba Agaricaceae 10
Phallus hadriani Písek Stinkhorn Phallaceae 02
Battarrea phalloides Sandy Stiltball Agaricaceae 08
Scleroderma verrucosum Scaly Earthball Sclerodermataceae 10
Gymnopilus sapineus Šupinatý Rustgill Strophariaceae 08
Sarcodon squamosus Šupinatý zub Bankeraceae 09
Mycena adonis Scarlet Bonnet Mycenaceae 01
Cordyceps militaris Scarlet Catterpillarclub Cordycipitaceae (vzestupně) 02
Sarcoscypha austriaca Scarlet Elfcup Sarcoscyphaceae (Asc) 01
Hygrocybe coccinea Scarlet Waxcap Hygrophoraceae 01
Neoboletus luridiformis Scarletina Bolete Boletaceae 07
Laccaria proxima Scurfy podvodník Hydnangiaceae 01
Tubaria furfuracea Scurfy Twiglet Inocybaceae 09
Xerocomellus porosporus Sépiový hřib Boletaceae 07
Cortinarius decipiens Sepia Webcap Cortinariaceae 08
Geastrum fimbriatum Sessile Earthstar Geastraceae 10
Inonotus hispidus Shaggy Bracket Hymenochaetaceae 01
Coprinus comatus Shaggy Inkcap Agaricaceae 12
Chlorophyllum rhacodes Chlupatý slunečník Agaricaceae 01
Pholiota squarrosa Shaggy Scalycap Strophariaceae 09
Kuehneromyces mutabilis Opláštěný Woodtuft Strophariaceae 08
Albatrellus ovinus Ovčí Polypore Albatrellaceae 01
Lepiota clypeolaria Štít Dapperling Agaricaceae 01
Entoloma clypeatum Štít Pinkgill Entolomataceae 05
Lactarius uvidus Shiner Russulaceae 02
Russula emetica Sickener Russulaceae 02
Asterophora parasitica Silky Piggyback Lyophyllaceae 01
Entoloma sericeum Silky Pinkgill Entolomataceae 05
Volvariella bombycina Silky Rosegill Pluteaceae 05
Russula gracilillima Štíhlá Brittlegilll Russulaceae 02
Typhula juncea Štíhlý klub Typhulaceae 01
Macrolepiota mastoidea Štíhlý slunečník Agaricaceae 01
Leratiomyces squamosus Štíhlá kulatá hlava Strophariaceae 11
Psathyrella laevissima Štíhlý pařez Brittlestem Psathyrellaceae 12
Gomphidius glutinosus Slimy Spike Gomphidiaceae 10
Gliophorus irrigatus Slizký vosk Hygrophoraceae 01
Suillus luteus Kluzký Jack Suillaceae 03
Suillus placidus Kluzký bílý hřib Suillaceae 03
Calocera rohovka Malý Stagshorn Dacrymycetaceae 01
Bjerkandera adusta Smoky Bracket Meruliaceae 01
Clavaria fumosa Kouřová vřetena Clavariaceae 01
Hypholoma marginatum Hadí kůže Brownie Strophariaceae 11
Amanita ceciliae Hadí kůže Grisette Amanitaceae 01
Mycena vitilis Zaklapávací kapota Mycenaceae 01
Coprinopsis nivea Zasněžený inkoust Psathyrellaceae 12
Cuphophyllus virgineus Zasněžený vosk Hygrophoraceae 01
Tricholoma saponaceum Mýdlový rytíř Tricholomataceae 01
Amanita echinocephala Osamělá muchomůrka Amanitaceae 01
Pluteus ephebeus Ukoptěný štít Pluteaceae 05
Lepista sordida Sordid Blewit Tricholomataceae 01
Ganoderma australe Southern Bracket Ganodermataceae 09
Gymnopilus junonius Velkolepý Rustgill Strophariaceae 08
Gymnopus fusipes Spindleshank Marasmiaceae 01
Lycoperdon echinatum Spiny Puffball Agaricaceae 11
Hygrocybe splendidissima Nádherná vosková čepička Hygrophoraceae 01
Komuna Schizophyllum Split Gill Schizophyllaceae 01
Lactarius scrobiculatus Skvrnitá mléčná čepička Russulaceae 02
Rhodocollybia maculata Skvrnitý Toughshank Marasmiaceae 02
Melanoleuca cognata Jarní kavalír Tricholomataceae 02
Agrocybe praecox Jarní Fieldcap Strophariaceae 09
Calocybe gambosa Houba svatého Jiří Tricholomataceae 01
Entoloma konference Hvězda Pinkgill Entolomataceae 05
Aseroe rubra Houba hvězdice Phallaceae 07
Suillus viscidus Lepkavá Bolete Suillaceae 03
Pholiota gummosa Lepkavá šupinovka Strophariaceae 09
Phallus impudicus Stinkhorn Phallaceae 02
Russula foetens Smradlavý Brittlegill Russulaceae 02
Lepiota cristata Smradlavý Dapperling Agaricaceae 01
Cortinarius torvus Punčocha Webcap Cortinariaceae 08
Geastrum striatum Pruhovaná Earthstar Geastraceae 10
Volvopluteus gloiocephalus Strniště Rosegill Pluteaceae 05
Lycoperdon pyriforme Pařez Puffball Agaricaceae 10
Boletus subtomentosus Suede Bolete Boletaceae 07
Tricholoma sulphureum Sulphur Knight Tricholomataceae 01
Hypholoma fasciculare Sírový chomáč Strophariaceae 11
Boletus reticulatus Letní Bolete Boletaceae 07
Hlíza aestivum Letní lanýž Tuberaceae (Asc) 02
Cortinarius semisanguineus Překvapte Webcap Cortinariaceae 08
Hygrophorus hedrychii Sladký vosk Hygrophoraceae 01
Rhytisma acerinum Sycamore Tarspot Rhytismataceae (vzestupně) 01
Rhodocybe gemina Tan Pinkgill Entolomataceae 05
Lepista flaccida Tawny Funnel Tricholomataceae 02
Amanita fulva Tawny Grisette Amanitaceae 01
Lactarius fulvissimus Tawny Milkcap Russulaceae 04
Hydnum rufescens Ježek terakotový Hydnaceae 01
Russula vesca Flirt Russulaceae 01
Hericium cirrhatum Stupňovitý zub Hericiaceae 01
Lentinus tigrinus Tiger Sawgill Polyporaceae 01
Coltricia perennis Tygří oko Hymenochaetaceae 09
Otidea bufonia Ropucha ucho Pyronemataceae (vzestupně) 01
Cuphophyllus colemannianus Opékaný vosk Hygrophoraceae 01
Gymnosporangium clavariiforme Ohnivé jazyky Pucciniaceae 01
Basidioradulum radula Ozubená kůra Schizoporaceae 01
Tarzetta cupularis Ozubený pohár Pyronemataceae (vzestupně) 01
Inocybe rimosa Roztržené vlákno Inocybaceae 09
Neolentinus lepideus Trénujte škůdce Polyporaceae 01
Auricularia mesenterica Dršťková houba Auriculariaceae 01
Clitocybe geotropa Trooping Funnel Tricholomataceae 01
Cantharellus tubaeformis Trubka liška Cantharellaceae 01
Polyporus tuberaster Hlízovitý Polypore Polyporaceae 01
Fuscoporia torulosa Všívaný držák Hymenochaetaceae 01
Agaricus impudicus Všívané dřevěné houby Agaricaceae 10
Galerina graminea Turf Bell Strophariaceae 09
Panaeolus fimicola Trávník Mottlegill Bolbitiaceae 12
Trametes versicolor Krůtí ocas Polyporaceae 01
Chlorociboria aeruginosa Tyrkysový skřítek Helotiaceae (vzestupně) 01
Marasmiellus ramealis Větvičkový padák Marasmiaceae 01
Laccaria tortilis Zkroucený podvodník Hydnangiaceae 01
Lactarius turpis Ugly Milkcap Russulaceae 04
Polyporus umbellatus Deštník Polypore Polyporaceae 01
Ramaria stricta Vzpřímený korál Gomphaceae 03
Tricholoma stans Vzpřímený rytíř Tricholomataceae 01
Crepidotus variabilis Variabilní ústřice Inocybaceae 03
Cortinarius anomalus Variabilní Webcap Cortinariaceae 08
Suillus variegatus Pestrá Bolete Suillaceae 03
Pleurotus dryinus Zahalená ústřice Pleurotaceae 02
Hebeloma mesophaeum Zahalený jed Strophariaceae 09
Tapinella atrotomentosa Velvet Rollrim Tapinellaceae 09
Flammulina velutipes Sametová stopka Physalacriaceae 01
Pluteus umbrosus Sametový štít Pluteaceae 05
Stropharia aeruginosa Verdigris Roundhead Strophariaceae 11
Hygrocybe miniata Vermillion Waxcap Hygrophoraceae 01
Clavaria zollingeri Fialový korál Clavariaceae 01
Cortinarius violaceus Violet Webcap Cortinariaceae 08
Amanita strobiliformis Warted Amanita Amanitaceae 01
Lactarius serifluus Watery Milkcap Russulaceae 02
Melanoleuca verrucipes Warty Cavalier Tricholomataceae 02
Suillus granulatus Plačící Bolete Suillaceae 03
Lacrymaria lacrymabunda Plačící vdova Psathyrellaceae 12
Exidia thuretiana Bílý mozek Auriculariaceae 01
Leucoagaricus leucothites White Dapperling Agaricaceae 01
Lyophyllum connatum Bílá kopule Lyophyllaceae 01
Inocybe geophylla Bílá vlákna Inocybaceae 09
Tricholoma album Bílý rytíř Tricholomataceae 01
Helvella crispa Bílé sedlo Helvellaceae (vzestupně) 01
Clavaria fragilis Bílá vřetena Clavariaceae 01
Hlíza magnatum Bílý lanýž Tuberaceae (Asc) 02
Leucocortinarius bulbiger Bílý Webcap Tricholomataceae 01
Megacollybia platyphylla Whitelaced Shank Tricholomataceae 01
Phellinus igniarius Willow Bracket Hymenochaetaceae 01
Pluteus salicinus Willow Shield Pluteaceae 05
Stropharia rugosoannulata Víno Roundhead Strophariaceae 11
Polyporus brumalis Zimní Polypore Polyporaceae 01
Tulostoma brumale Zimní stalkball Agaricaceae 06
Exidia glandulosa Čarodějnické máslo Auriculariaceae 01
Lepista nuda Dřevo Blewit Tricholomataceae 05
Buchwaldoboletus lignicola Bolete dřevo Boletaceae 09
Sparassis crispa Dřevěný květák Sparassidaceae 01
Hydnum repandum Ježek dřevěný Hydnaceae 01
Agaricus sylvicola Dřevěná houba Agaricaceae 10
Entoloma rhodopolium Dřevo Pinkgill Entolomataceae 05
Gymnopus peronatus Wood Woollyfoot Marasmiaceae 01
Inocybe stellatospora Vlněná vlákna Inocybaceae 09
Lactarius torminosus Woolly Milkcap Russulaceae 02
Clavulina rugosa Vrásčitý klub Clavulinaceae 01
Phlebia radiata Vrásčitá kůra Meruliaceae 01
Agrocybe rivulosa Vrásčitá Fieldcap Strophariaceae 09
Rhodotus palmatus Vrásčitá broskev Physalacriaceae 05
Pluteus phlebophorus Vrásčitý štít Pluteaceae 05
Lactarius repraesentaneus Žlutý vousatý mléčný klobouk Russulaceae 02
Tremella mesenterica Žlutý mozek Tremellaceae 01
Phallus vícebarevný Žlutý svatební závoj Stinkhorn Phallaceae 02
Rhizopogon luteolus Žlutá falešná lanýž Rhizopogonaceae 02
Spathularia flavida Žlutý ventilátor Cudoniaceae (Asc) 01
Cuphophyllus flavipes Žlutá vosková čepička Hygrophoraceae 01
Bolbitius titubans Žlutá Fieldcap Bolbitiaceae 08
Tricholoma equestre Žlutý rytíř Tricholomataceae 01
Pluteus chrysophaeu s Žlutý štít Pluteaceae 05
Calocera viscosa Žlutý Stagshorn Dacrymycetaceae 01
Agaricus xanthodermus Žlutý mořidlo Agaricaceae 10
Russula claroflava Žlutá bažina Brittlegill Russulaceae 03
Cortinarius delibutus Žlutá Webcap Cortinariaceae 08
Lactarius chrysorrheus Žlutá kapka mléka Russulaceae 04
Lepiota magnispora Yellowfoot Dapperling Agaricaceae 01
Stereum subtomentosum Žloutnoucí opona Stereaceae 01
Tricholoma scalpturatum Žloutnoucí rytíř Tricholomataceae 01
Mycena epipterygia Yellowleg Bonnet Mycenaceae 01
Abortiporus biennis Z - Žádné běžné jméno Meruliaceae 02
Agaricus devoniensis Z - Žádné běžné jméno Agaricaceae 10
Agaricus osecanus Z - Žádné běžné jméno Agaricaceae 10
Agaricus porphyrocephalus Z - Žádné běžné jméno Agaricaceae 10
Agaricus subperonatus Z - Žádné běžné jméno Agaricaceae 10
Albatrellus subrubescens Z - Žádné běžné jméno Albatrellaceae 01
Amanita battarrae Z - Žádné běžné jméno Amanitaceae 01
Amanita submembranacea Z - Žádné běžné jméno Amanitaceae 01
Armillaria borealis Z - Žádné běžné jméno Physalacriaceae 01
Arrhenia rickenii Z - Žádné běžné jméno Tricholomataceae 01
Ascoconene cylichnium Z - žádné běžné jméno Gelatinodiscaceae (Asc) 01
Byssonectria fusispora Z - Žádné běžné jméno Pyronemataceae (vzestupně) 01
Byssonectria terrestris Z - Žádné běžné jméno Pyronemataceae (vzestupně) 01
Cantharellus ametysteus Z - Žádné běžné jméno Cantharellaceae 01
Cheilymenia fimicola Z - Žádné běžné jméno Pyrenomataceae (Asc) 01
Cheilymenia granulata Z - Žádné běžné jméno Pyrenomataceae (Asc) 01
Cheilymenia stercorea Z - Žádné běžné jméno Pyrenomataceae (Asc) 01
Chroogomphus fulmineus Z - Žádné běžné jméno Gomphidiaceae 12
Ciboria viridifusca Z - Žádné běžné jméno Sclerotiniaceae (Asc) 01
Clitocella popinalis Z - Žádné běžné jméno Entolomataceae 05
Conocybe pubescens Z - Žádné běžné jméno Bolbitiaceae 08
Conocybe tenera Z - Žádné běžné jméno Bolbitiaceae 08
Coprinellus heptemerus Z - Žádné běžné jméno Psathyrellaceae 12
Coprinellus impatiens Z - Žádné běžné jméno Psathyrellaceae 12
Coprinellus xanthothrix Z - Žádné běžné jméno Psathyrellaceae 12
Coprinopsis martinii Z - Žádné běžné jméno Psathyrellaceae 12
Coprinopsis stercorea Z - Žádné běžné jméno Psathyrellaceae 12
Coprinopsis xenobia Z - Žádné běžné jméno Psathyrellaceae 12
Cortinarius anthracinus Z - Žádné běžné jméno Cortinariaceae 08
Cortinarius saturninus Z - Žádné běžné jméno Cortinariaceae 08
Crepidotus výhřev Z - Žádné běžné jméno Inocybaceae 03
Cystoderma simulatum Z - Žádné běžné jméno Agaricaceae 02
Cystolepiota pulverulenta Z - Žádné běžné jméno Agaricaceae 01
Daedaleopsis Tricolor Z - Žádné běžné jméno Fomitopsidaceae 01
Daldinia fissa Z - Žádné běžné jméno Xylariaceae (vzestupně) 12
Delicatula integrella Z - Žádné běžné jméno Tricholomataceae 01
Dichomitus campestris Z - Žádné běžné jméno Polyporaceae 02
Echinoderma echinaceum Z - Žádné běžné jméno Agaricaceae 02
Entoloma atromadidum Z - Žádné běžné jméno Entolomataceae 05
Entoloma caeruleum Z - Žádné běžné jméno Entolomataceae 05
Entoloma lampropus Z - Žádné běžné jméno Entolomataceae 05
Entoloma lucidum Z - Žádné běžné jméno Entolomataceae 05
Entoloma madidum Z - Žádné běžné jméno Entolomataceae 05
Entoloma mougeotii Z - Žádné běžné jméno Entolomataceae 05
Entoloma saepium Z - Žádné běžné jméno Entolomataceae 05
Entoloma vernum Z - Žádné běžné jméno Entolomataceae 05
Exidia plana Z - Žádné běžné jméno Auriculariaceae 01
Flammulaster muricatus Z - Žádné běžné jméno Inocybaceae 09
Flammulina elastica Z - Žádné běžné jméno Physalacriaceae 01
Fuscoporia torulosa Všívaný držák Hymenochaetaceae 01
Galerina heimansii Z - Žádné běžné jméno Strophariaceae 09
Ganoderma carnosum Z - Žádné běžné jméno Ganodermataceae 09
Ganoderma resinaceum Z - Žádné běžné jméno Ganodermataceae 09
Geoglossum cookeanum Z - Žádné běžné jméno Geoglossaceae 09
Geopora arenicola Z - Žádné běžné jméno Pyrenomataceae (Asc) 01
Gymnopilus decipiens Z - Žádné běžné jméno Strophariaceae 08
Gymnopus ocior Z - Žádné běžné jméno Marasmiaceae 01
Helvella atra Z - Žádné běžné jméno Helvellaceae (vzestupně) 01
Hortiboletus engelii Z - Žádné běžné jméno Boletaceae 07
Hygrocybe helobia Z - Žádné běžné jméno Hygrophoraceae 01
Hygrophoropsis rufa Z - Žádné běžné jméno Hygrophoropsidaceae 01
Hygrophorus latitabundus Z - Žádné běžné jméno Hygrophoraceae 01
Inocybe pusio Z - Žádné běžné jméno Inocybaceae 09
Lactarius azonites Z - Žádné běžné jméno Russulaceae 02
Leccinum cyaneobasileucum Z - Žádné běžné jméno Boletaceae 03
Lepiota ignivolvata Z - Žádné běžné jméno Agaricaceae 01
Lepiota oreadiformis Z - Žádné běžné jméno Agaricaceae 01
Lepista multiformis Z - Žádné běžné jméno Tricholomataceae 05
Leucoagaricusrystalifer Z - Žádné běžné jméno Agaricaceae 01
Macrolepiota excoriata Z - Žádné běžné jméno Agaricaceae 01
Macrolepiota phaeodisca Z - Žádné běžné jméno Agaricaceae 01
Marasmius bulliardii Z - Žádné běžné jméno Marasmiaceae 01
Meottomyces dissimulans Z - Žádné běžné jméno Strophariaceae 10
Microglossum viride Z - Žádné běžné jméno Leotiaceae (Asc) 01
Mycena abramsii Z - Žádné běžné jméno Mycenaceae 01
Mycena flavescens Z - Žádné běžné jméno Mycenaceae 01
Naucoria scolecina Z - Žádné běžné jméno Strophariaceae 08
Omphalotus olearius Z - Žádné běžné jméno Marasmiaceae 01
Panus rudis Z - Žádné běžné jméno Polyporaceae 01
Paxillus obscurisporus Z - Žádné běžné jméno Paxillaceae 03
Paxillus olivellus Z - Žádné běžné jméno Paxillaceae 03
Peziza arvernensis Z - Žádné běžné jméno Pezizaceae (Asc) 01
Peziza micropus Z - Žádné běžné jméno Pezizaceae (Asc) 01
Peziza violacea Z - Žádné běžné jméno Pezizaceae (Asc) 01
Phallus rubicundus Z - Žádné běžné jméno Phallaceae 02
Phellinus populicola Z - Žádné běžné jméno Hymenochaetaceae 01
Pholiota adiposa Z - Žádné běžné jméno Strophariaceae 09
Pholiota lubrica Z - Žádné běžné jméno Strophariaceae 09
Pluteus aurantiorugosus Z - Žádné běžné jméno Pluteaceae 05
Pluteus podospileus Z - Žádné běžné jméno Pluteaceae 05
Postia placenta Z - Žádné běžné jméno Fomitopsidaceae 01
Psathyrella bipellis Z - Žádné běžné jméno Psathyrellaceae 12
Ramaria abietina Z - Žádné běžné jméno Gomphaceae 02
Ramaria flaccida Z - Žádné běžné jméno Gomphaceae 02
Ramaria flava Z - Žádné běžné jméno Gomphaceae 03
Ramariopsis subtilis Z - Žádné běžné jméno Clavariaceae 01
Russula farinipes Z - Žádné běžné jméno Russulaceae 01
Russula praetervisa Z - Žádné běžné jméno Russulaceae 02
Russula cuprea Z - Žádné běžné jméno Russulaceae 03
Scutellinia mirabilis Z - Žádné běžné jméno Pyronemataceae (vzestupně) 01
Scutellinia trechispora Z - Žádné běžné jméno Pyronemataceae (vzestupně) 01
Sparassis spathulata Z - Žádné běžné jméno Sparassidaceae 01
Steccherinum ochraceum Z - Žádné běžné jméno Meruliaceae 01
Stereum rameale Z - Žádné běžné jméno Stereaceae 01
Suillus collinitus Z - Žádné běžné jméno Suillaceae 03
Thelephora penicillata Z - Žádné běžné jméno Thelephoraceae 11
Trametes ochracea Z - Žádné běžné jméno Polyporaceae 01
Trametes pubescens Z - Žádné běžné jméno Polyporaceae 01
Tremella aurantia Z - Žádné běžné jméno Tremellaceae 01
Trichoderma viride Z - Žádné běžné jméno Hypocreaceae (vzestupně) 01
Tricholoma pardinum Z - Žádné běžné jméno Tricholomataceae 01
Xerocomellus cisalpinus Z - Žádné běžné jméno Boletaceae 07
Hydnellum concrescens Pásmový zub Bankeraceae 09

Začátek stránky ...


Pokud vám tyto informace pomohly, jsme si jisti, že by vám velmi pomohla také naše kniha Fascinovaná houbami od Pat O'Reilly. Kopie podepsané autorským podpisem se speciální slevou jsou k dispozici zde ...

Další knihy o přírodě od First Nature ...