Květy, Británie a Evropa: řazeny podle běžných jmen

Eryngium maritimum - cesmína mořská Epipactis atrorubens - tmavě červená helleborine Ophrys lutea - žlutá Ophrys - žlutá včelí orchidej Melampyrum arvense - polní kravská pšenice Iris lutescens Dracunculus vulgaris - drak obecný Narcissus elegans

Obrázky, identifikace a průvodce stanovišti 650 druhů divokých květin z Británie a Evropy. Obrázkové galerie rostlinných rodin včetně 150 divokých orchidejí. Viz také podstatu a biologii orchidejí, systematiku a taxonomii, označení ochrany a péči o orchideje jako pokojové rostliny.

Rejstřík druhů - seřadit podle:> Vědecké názvy> Obecné názvy> Botanické rodiny> Dominantní barva

Crassulaceae
Od A do Z vědeckými názvy Od A do Z běžnými názvy Od A do Z botanickými rodinami podle barvy
Smyrnium olusatrum Alexanders Apiaceae 2
Linaria algarviana Algarve Toadflax Plantaginaceae 5
Allium subvillosum Allium subvillosum Amaryllidaceae 2
Prunus dulcis Mandle Rosaceae 4
Clematis alpina Alpine Clematis Ranunculaceae 6
Druh Minuartia obtusiloba Alpine Sandwort Caryophyllaceae 2
Scilla bifolia Alpine Squill Asparagaceae 6
Orobanche ametystea Ametyst Broomrape Orobanchaceae 7
Persicaria amphibia Obojživelné Bistort Polygonaceae 4
Orchis anatolica Anatolian Orchid Orchidaceae 5
Andryala integrifolia Andryala Asteraceae 3
Anemone drženíreichii Anemone drženíreichii Ranunculaceae 2
Polygonatum odoratum Úhlová Šalamounova pečeť Asparagaceae 2
Consolida ambigua Roční Larkspur Ranunculaceae 6
Solanum linnaeanum Apple of Sodom Solanaceae 5
Aquilegia vulgaris Aquilegia Ranunculaceae 6
Aristolochia paucinervis Aristolochia longa Aristolochiaceae 7
Balsamorhiza sagitata Arrowleaf Balsamroot Asteraceae 3
Astragalus lusitanicus Astragalus lusitanicus Fabaceae 2
Astragalus tragacantha subsp. vicentinus Astragalus tragacantha Fabaceae 2
Aubretia deltoidea Aubrieta Brassicaceae 5
Colchicum autumnale Podzimní krokus Colchicaceae 5
Spiranthes spiralis Podzimní dámské kadeře Orchidaceae 2
Acis autumnalis Podzimní vločka Amaryllidaceae 2
Scilla autumnalis Podzimní squill Asparagaceae 5
Gynandriris sisyrinchium Barbary Nut Iridaceae 6
Potentilla sterilis Neplodná jahoda Rosaceae 2
Melittis melissophyllum Bastard Balm Lamiaceae 5
Linum narbonense Krásný len Linaceae 6
Druh Ophrys apifera Včelí orchidej Orchidaceae 7
Ophrys apifera x Ophrys insectifera Bee Orchid x Fly Orchid Orchidaceae 7
Erica cinerea Bell Heather Ericaceae 5
Bellardia trixago Bellardia Orobanchaceae 3
Bellardia trixago Bellardia Orobanchaceae 5
Oxalis Pes-capre Bermudský pryskyřník Oxalidaceae 3
Ophrys bertolonii Bertoloniho včelí orchidej Orchidaceae 5
Stachys officinalis Betony Lamiaceae 5
Primula farinosa Prvosenka z ptačí perspektivy Primulaceae 3
Lotus corniculatus Birdsfoot Trefoil Fabaceae 3
Neottia nidus-avis Ptačí hnízdo orchidej Orchidaceae 7
Druh Ophrys episcopalis Bishop's Ophrys Orchidaceae 7
Sedum akr Kousání rozchodníků Crassulaceae 3
Lupinus micranthus Bitter Blue Lupin Fabaceae 6
Solanum dulcamara Hořkosladký Solanaceae 5
Ferraria crispa Černá vlajka Iridaceae 7
Medicago lupulina Black Medick Fabaceae 3
Gymnadenia nigra subsp. rhellicani Černá vanilková orchidej Orchidaceae 5
Silene vulgaris Campion měchýře Caryophyllaceae 2
Tripodion tetraphyllum Vetchý močový měchýř Fabaceae 3
Gaillardia aristata Deka květ Asteraceae 3
Geranium sanguineum Bloody Crane's-bill Geraniaceae 5
Cynoglossum creticum Modrý honičský jazyk Boraginaceae 6
Lactuca perennis Modrý salát Asteraceae 6
Hyacinthoides non-scripta Zvonek Asparagaceae 6
Platanthera obtusata Orchidej s tupými listy Orchidaceae 2
Narthecium ossifragum Bog Asphodel Nartheciaceae 3
Myrica gale Bog Myrtle Myricaceae 4
Hammarbya paludosa Bog Orchid Orchidaceae 1
Anagallis tenella Bog Pimpernel Primulaceae 5
Andromeda porifolia Bog Rosemary Ericaceae 5
Menyanthes trifoliata Bogbean Menyanthaceae 2
Orchis mascula subsp . speciosa Bohemian Early Purple-orchidej Orchidaceae 5
Borago officinalis Brutnák lékařský Boraginaceae 1
Bougainvillea glabra Popínavé rostliny Nyctaginaceae 5
Sparganium erectum Rozvětvený rákos Sparganiaceae 1
Lathyrus latifolius Věčný hrášek listnatý Fabaceae 5
Epipactis helleborine Helleborine širokolistý Orchidaceae 1
Epipactis helleborine var. albifolia Helleborine širokolistý Orchidaceae 2
Epipactis helleborine var. purpurea Helleborine širokolistý Orchidaceae 5
Epipactis helleborine var. viridiflora Helleborine širokolistý Orchidaceae 1
Dactylorhiza majalis Orchidej Marsh Orchidaceae 5
Potamogeton natans Pondweed širokolistý Potamogetonaceae 1
Veronica beccabunga Brooklime Plantaginaceae 6
Anacamptis coriophora Bug Orchid Orchidaceae 4
Anacamptis coriopohora subsp. fragrans Bug Orchid Orchidaceae 5
Ajuga reptans Polnice Lamiaceae 5
Typha latifolia Bulrush (velký reedmace) Typhaceae 7
Ophrys bombyliflora Čmelák orchidej Orchidaceae 7
Rosa pimpinellifolia Burnet Rose Rosaceae 4
Aethionema saxatile Spálený Candytuft Brassicaceae 2
Neotinea ustulata Spálená orchidej Orchidaceae 5
Lupinus arboreus Bush Lupin Fabaceae 3
Petasites hybridus Butterbur Asteraceae 5
Ranunculus acris Pryskyřník Ranunculaceae 3
Pinguicula vulgaris Máslo Lentibulariaceae 5
Cotula coronopifolia Knoflík Asteraceae 3
Elodea canadensis Kanadský rybník Hydrocharitaceae 1
Carlina vulgaris Carline Thistle Asteraceae 7
Orobanche crenata Karafiátem vonící Broomrape Orobanchaceae 2
Lilium carniolicum Carnic Lily Liliaceae 4
Nepeta tuberosa Catmint (Nepeta tuberosa) Lamiaceae 6
Centaurea pullata Centaurea pullata Asteraceae 5
Gymnadenia conopsea Křída voňavá orchidej Orchidaceae 5
Chamorchis alpina Chamorchis alpina Orchidaceae 1
Anacamptis morio subsp. champagneuxii Šampaňská orchidej Orchidaceae 5
Cichorium intybus Čekanka Asteraceae 6
Cistanche phelypaea Cistanche Orobanchaceae 3
Galium aparine Sekáčky Rubiaceae 2
Paeonia clusii Clusiova pivoňka Paeoniaceae 5
Aquilegia caerulea Colorado Blue Columbine Ranunculaceae 6
Tussilago farfara Podběl Asteraceae 3
Asphodelus aestivus Společný Asphodel Xanthorrhoeaceae 2
Camassia quamash Společné modré kamery Asparagaceae 6
Orobanche minor Společný Broomrape Orobanchaceae 7
Hypochaeris radicata Společné kočičí oko Asteraceae 3
Centaurium erythraea Společný Centaury Gentianacea 5
Symphytum officinale Kostival obecný Boraginaceae 5
Eriophorum angustifolium Společná bavlněná tráva Cyperaceae 2
Melampyrum pratense Běžná kravská pšenice Orobanchaceae 3
Cuscuta epithymum Společný Dodder Cuscutaceae 4
Viola riviniana Společný pes Voilet Violaceae 5
Dracunculus vulgaris Společný dračí Arum Araceae 7
Lemna minor Okřehek obecný Lemnaceae 1
Scrophularia nodosa Společný Figwort Scrophulariaceae 1
Pulicaria dysenterica Fleabane Asteraceae 3
Lithospermum officinale Obyčejný Gromwell Boraginaceae 2
Tetrahit z Galeopsis Konopík obecný Lamiaceae 5
Centaurea nigra Společný Knapweed Asteraceae 5
Malva sylvestris Sléz obecný Malvaceae 5
Senecio jacobaea Ragwort Asteraceae 3
Cochlearia officinalis Společná tráva Brassicaceae 2
Polygonatum multiflorum Společná Šalamounova pečeť Asparagaceae 2
Rumex acetosa Šťovík obecný Polygonaceae 7
Dactylorhiza fuchsii Společná skvrnitá orchidej Orchidaceae 5
Dactylorhiza fuchsii var. rhodochila Společná skvrnitá orchidej Orchidaceae 5
Linaria vulgaris Společný Toadflax Plantaginaceae 3
Neottia ovata Společný Twayblade Orchidaceae 1
Valeriana officinalis Valerian obecný Caprifoliaceae 5
Vicia sativa Společný vetchý Fabaceae 5
Ratibida columnifera Třapatka Asteraceae 4
Neotinea conica Kónická orchidej Orchidaceae 5
Neotinea tridentata subsp . konica Kónická orchidej Orchidaceae 5
Cardamine bulbifera Coralroot Brassicaceae 5
Corallorhiza trifida Coralroot Orchid Orchidaceae 1
Centaurea cyanus Chrpa Asteraceae 6
Eriophorum vaginatum Bavlna (Bog Cotton) Cyperaceae 2
Anthriscus sylvestris Kráva petržel Apiaceae 2
Primula veris Petrklíč Primulaceae 3
Ranunculus repens Plíživý pryskyřník Ranunculaceae 3
Potentilla reptans Plíživý Cinquefoil Rosaceae 3
Lysimachia nummularia Plíživá Jenny Primulaceae 3
Goodyera odpouští Plíživé dámské kadeře Orchidaceae 2
Cirsium arvense Plíživý bodlák Asteraceae 5
Melampyrum cristatum Chocholatá kravská pšenice Orobanchaceae 5
Arum creticum Cretan Arum Araceae 3
Aristolochia cretica Cretan Birthwort Aristolochiaceae 7
Druh Ophrys cretica Cretan Ophrys Orchidaceae 7
Phlomis cretica Cretan Phlomis Lamiaceae 3
Cyclamen creticum Krétský sušený chléb Primulaceae 2
Tulipa cretica Krétský tulipán Liliaceae 5
Scorzonera cretica Krétská zmije Asteraceae 3
Erica tetralix Křížovka kadeřavá Ericaceae 5
Anemone coronaria Crown Anemone Ranunculaceae 4
Glebionys coronaria Crown Daisy Asteraceae 3
Cardamine pratensis Kukačkový květ Brassicaceae 5
Geranium dissectum Jeřáb kadeřavý Geraniaceae 5
Prunella laciniata Samoléčení se zkrácenými listy Lamiaceae 2
Druh Ophrys kotschyi Kypr včelí orchidej Orchidaceae 7
Cytinus hypocistis Cytinus hypocistus Rafflesiaceae 3
Cytinus ruber Cytinus ruber Rafflesiaceae 4
Dactylorhiza maculata subsp. ericetorum Dactylorhiza maculata subsp. ericetorum Orchidaceae 5
Dactylorhiza saccifera Dactylorhiza saccifera Orchidaceae 5
Dactylorhiza xgrandis Dactylorhiza xgrandis Orchidaceae 5
Narcissus pseudonarcissus Narcis Amaryllidaceae 3
Bellis perennis Sedmikráska Asteraceae 2
Taraxacum officinale Pampeliška Asteraceae 3
Ophrys sphegodes subsp . passionis Dark Ophrys Orchidaceae 7
Epipactis atrorubens Tmavě červená helleborine Orchidaceae 4
Atropa belladonna Deadly Nightshade Solanaceae 5
Neotinea maculata Hustě kvetoucí orchidej Orchidaceae 5
Orchis intacta Hustě kvetoucí orchidej Orchidaceae 2
Succisa pratensis Devilsbit Scabious Dipsacaceae 6
Digitalis lanata Digitalis lanata Plantaginaceae 7
Dipcadi serotinum Dipcadi Liliaceae 7
Rosa canina Psí růže Rosaceae 5
Mercurialis perennis Psí rtuť Euphorbiaceae 1
Erica ciliaris Dorset Heath Ericaceae 5
Filipendula vulgaris Dropwort Rosaceae 2
Epipactis dunensis Dune Helleborine Orchidaceae 1
Viola tricolor subsp . curtisii Dune Pansy Violaceae 5
Geranium phaeum Dusky Crane's-bill Geraniaceae 5
Aristolochia baetica Dutchman's Pipe Aristolochiaceae 7
Convolvulus tricolor Trpasličí svlačec Svlačec obecný 6
Phlomis lanata Trpasličí mudrc z Jeruzaléma Lamiaceae 3
Malva multiflora Trpasličí strom sléz Malvaceae 5
Viola reichenbachiana Early Dog Voilet Violaceae 5
Myosotis ramosissima Brzy na mě nezapomeň Boraginaceae 6
Dactylorhiza incarnata subsp. inkarnáta Brzy Marsh-orchidej Orchidaceae 5
Dactylorhiza incarnata subsp. coccinea Brzy Marsh-orchidej Orchidaceae 5
Dactylorhiza incarnata subsp. orchroleuka Brzy Marsh-orchidej Orchidaceae 2
Dactylorhiza incarnata subsp. pulchella Brzy Marsh-orchidej Orchidaceae 5
Druh Ophrys sphegodes Early Spider Orchid Orchidaceae 7
Orchis mascula Ranně fialová orchidej Orchidaceae 5
Serapias orientalis Východní jazyková orchidej Orchidaceae 4
Dactylorhiza sambucina Orchidej bezu květu Orchidaceae 3
Inula helenium Elecampane Asteraceae 3
Anticlea elegans Elegantní kamery smrti Melanthiaceae 2
Pedicularis groenlandica Sloní hlava Orobanchaceae 5
Circaea lutetiana Enchanter's Nightshade Onagraceae 2
Sedum anglicum Anglický rozchodník 4
Epipactis lusitanica Epipactis lusitanica Orchidaceae 1
Epipactis microphylla Epipactis microphylla Orchidaceae 1
Epipactis neerlandica Epipactis neerlandica Orchidaceae 1
Epipactis tremolsii Epipactis tremolsii Orchidaceae 1
Erica multiflora Erica multiflora Ericaceae 5
Tolpis barbata Evropská deštník mléčný Asteraceae 3
Oenothera biennis Večerní Petrklíč Onograceae 3
Euphrasia officinalis Světlo Lamiaceae 2
Calypso bulbosa Víla pantofle Orchidaceae 5
Anacamptis collina Vějířová orchidej Orchidaceae 4
Anacamptis collina Vějířová orchidej Orchidaceae 5
Fedia cornucopiae Fedia Valerianaceae 5
Liparis loeselii Fen Orchid Orchidaceae 1
Foeniculum vulgare Fenykl Apiaceae 3
Tanacetum parthenium Feverfew Asteraceae 3
Dodecatheon pulchellum Kvetoucí padající hvězda Primulaceae 5
Convolvulus arvensis Svlačec polní Svlačec obecný 2
Melampyrum arvense Polní kravská pšenice Orobanchaceae 5
Myosotis arvensis Polní pomněnka Boraginaceae 6
Gladiolus italicus Mečík polní Iridaceae 5
Papaver rhoeas Mák polní Papaveraceae 4
Knautia arvensis Field Scabious Dipsacaceae 6
Stachys arvensis Polní rána Lamiaceae 5
Butomus umbellatus Kvetoucí spěch Butomaceae 5
Ophrys insectifera Fly Orchid Orchidaceae 7
Orchis quadripunctata Čtyři skvrnité orchideje Orchidaceae 5
Pilosella aurantiaca Liška a mláďata Asteraceae 4
Digitalis purpurea Náprstník Plantaginaceae 5
Lavandula stoechas Francouzská levandule Lamiaceae 5
Arisarum simorrhinum Friar's Cowl Araceae 7
Dianthus superbus Fringed Pink Caryophyllaceae 5
Ruta chalepensis Fringed Rue Rutaceae 3
Nymphoides peltata Třásně leknín Menyanthaceae 3
Fritillaria lusitanica Fritillaria lusitanica Liliaceae 5
Fritillaria meleagris Fritillaria meleagris Liliaceae 5
Dactylorhiza viridis Žába orchidej Orchidaceae 4
Gennaria diphylla Gennaria diphylla Orchidaceae 2
Veronica Chamaedrys Germander Rozrazil Plantaginaceae 6
Epipogium aphyllum Duchová orchidej Orchidaceae 5
Heracleum mantegazzianum Obří velkolepý Apiaceae 2
Himantoglossum robertianum Obří orchidej Orchidaceae 5
Trollius europaeus Globe květina Ranunculaceae 3
Onosma erectum Zlatá kapka Boraginaceae 3
Onosma graecum Zlatá kapka Boraginaceae 3
Onosma taurica Zlatá kapka Boraginaceae 7
Chrysosplenium opozitifolium Zlatý lomikámen Saxifragaceae 1
Solidago virgaurea Zlatobýl Asteraceae 3
Muscari neglectum Hroznový hyacint Asparagaceae 6
Parnassia palustris Tráva Parnasu Celastraceae 2
Sanguisorba officinalis Skvělý Burnet Rosaceae 4
Astrantia major Velká Masterwort Apiaceae 5
Thalictrum aquilegifolium Great Meadow Rue Ranunculaceae 2
Verbascum thapsus Skvělá divizna Scrophulariaceae 3
Epilobium hirsutum Skvělá vrba Onagraceae 5
Utricularia vulgaris Větší měchýř Lentibulariaceae 3
Lotus pedunculatus Trojlístek větší Fabaceae 3
Platanthera chlorantha Větší motýl-orchidej Orchidaceae 2
Chelidonium majus Vlaštovičník větší Papaveraceae 3
Centaurea scabiosa Knapweed větší Asteraceae 5
Ranunculus lingua Spearwort větší Ranunculaceae 3
Stellaria holostea Větší Stitchwort Caryophyllaceae 2
Ophrys sphegodes subsp . spruneri Grecian Spider Orchid Orchidaceae 7
Euphorbia acanthothamnos Řecké ostnaté pryšec Euphorbiaceae 2
Pentaglottis sempervivens Zelený Alkanet Boraginaceae 6
Platanthera huronensis Zelená bažina orchidej Orchidaceae 2
Frasera speciosa Zelený hořec Gentianaceae 2
Helleborus viridis Zelený čemeřice Ranunculaceae 1
Epipactis phyllanthes Zelený květ Helleborine Orchidaceae 1
Epipactis phyllanthes var . cambrensis Zelený květ Helleborine Orchidaceae 1
Epipactis phyllanthes var . vectensis Zelený květ Helleborine Orchidaceae 1
Anacamptis morio Orchidej se zelenými křídly Orchidaceae 5
Cistus albidus Cistus šedolistý Cistaceae 5
Aegopodium podagraria Ground Elder Apiaceae 2
Glechoma hederacea Břečťan Lamiaceae 6
Senecio vulgaris Svízel Asteraceae 3
Cistus ladanifer Gum Cistus Cistaceae 2
Gymnadenia frivaldii Gymnadenia frivaldii Orchidaceae 5
Gymnadenia odoratissima Gymnadenia odoratissima Orchidaceae 5
Haquetia epipactis Haquetia Apiaceae 1
Campanula rotundifolia Zvonek Campanulaceae 6
Dactylorhiza cordigera Srdce květovaná Marsh-orchidej Orchidaceae 5
Serapias cordigera Serapias květovaný srdcem Orchidaceae 4
Galium saxatile Heath Bedstraw Rubiaceae 2
Gymnadenia borealis Heath Fragrant Orchid Orchidaceae 5
Lobelia urens Heath Lobelia Campanulaceae 6
Dactylorhiza maculata Heath skvrnitá orchidej Orchidaceae 5
Calluna vulgaris Heather - Ling Ericaceae 5
Dactylorhiza ebudensis Hebridean Marsh-orchidej Orchidaceae 5
Galium mollugo Hedge Bedstraw Rubiaceae 2
Calystegia sepium Hedge Bindweed Svlačec obecný 2
Stachys sylvatica Hedge Woundwort Lamiaceae 5
Helichrysum stoechas Helichrysum stoechas Asteraceae 3
Conium maculatum Bolehlav Apiaceae 2
Oenanthe crocata Hemlock Water Dropwort Apiaceae 2
Eupatorium cannabinum Konopí řepík Asteraceae 5
Orobanche ramosa Konopí Broomrape Orobanchaceae 6
Hyoscyamus niger Blín Solanaceae 7
Paris quadrifolia Bylina Paříž Melanthiaceae 1
Geranium robertianum Bylina Robert Geraniaceae 5
Impatiens grandulifera Himálajský balzám Balsaminaceae 5
Heracleum sphondylium Velkolepý Apiaceae 2
Asphodelus fistulosus Asphodel s dutými dříky Xanthorrhoeaceae 2
Anacamptis sancta Svatá orchidej Orchidaceae 5
Lunaria annua Poctivost Brassicaceae 5
Lonicera periclymenum Zimolez Caprifoliaceae 3
Cerinthe major Honeywort - krém Boraginaceae 3
Cerinthe major Honeywort - fialová Boraginaceae 5
Carpobrutus edulis Hottotot Fig - lila Aizoaceae 5
Carpobrutus edulis Hottotot Fig - žlutá Aizoaceae 3
Melampyrum scardicum Maďarská kravská pšenice Orobanchaceae 5
Hypericum olympicum Hypericum olympicum Hypericaceae 3
Onopordum illyricum Ilyrský skotský bodlák Asteraceae 6
Iris albicans Iris albicans Iridaceae 2
Iris foetidissima Iris foetidissima Iridaceae 5
Iris lutescens Iris lutescens Iridaceae 3
Iris pseudopumila Iris pseudopumila Iridaceae 3
Iris reichenbachii Iris reichenbachii Iridaceae 3
Spiranthes romanzoffiana Trendy irské dámy Orchidaceae 2
Dactylorhiza majalis var. kerrryensis Irish Marsh-orchidej Orchidaceae 5
Wahlenbergia hederacea Břečťan listnatý Campanulaceae 5
Ranunculus hederaceus Crowfoot s břečťanem Ranunculaceae 2
Cymbalaria muralis Břečťan listnatý Toadflax Plantaginaceae 5
Alliaria petiolata Jack-by-the-Hedge Brassicaceae 2
Fallopia japonica Japonská křídlatka Polygonaceae 2
Phlomis fruticosa Jeruzalém Sage Lamiaceae 3
Anthyllis vulneraria Ledvina Vetch Fabaceae 3
Rhodiola rosea Královská koruna Crassulaceae 4
Orobanche elatior Knapweed Broomrape Orobanchaceae 7
Himantoglossum comperianum Komperova orchidej Orchidaceae 5
Orchis purpurea Lady Orchid Orchidaceae 5
Galium verum Lady's Bedstraw Rubiaceae 3
Alchemilla vulgaris Lady's Mantle Rosaceae 1
Cypripedium calceolus Lady's Slipper Orchid Orchidaceae 3
Calystegia silvatica Velký svlačec Svlačec obecný 2
Anchusa azurea Velký modrý Alkanet Boraginaceae 6
Arum italicum Velký kukačkový pinta Araceae 2
Euphorbia characias Velký středomořský pryšec Euphorbiaceae 2
Digitalis grandiflora Velká žlutá náprstník Plantaginaceae 3
Druh Ophrys fuciflora Pozdní spider-orchidej Orchidaceae 7
Anacamptis laxiflora Lax-květovaná orchidej Orchidaceae 5
Dactylorhiza incarnata subsp. fialová Leopardí orchidej Orchidaceae 5
Doronicum columnae Leopard's Bane Asteraceae 3
Arctium minus Malý lopuch Asteraceae 5
Platanthera bifolia Malá motýlí orchidej Orchidaceae 2
Ranunculus ficaria Menší vlaštovičník Ranunculaceae 3
Vinca minor Menší brčál Apocynaceae 6
Misopates orontium Malý Snapdragon Plantaginaceae 5
Ranunculus flammula Malá kopí Ranunculaceae 3
Stellaria graminea Malá stehovka Caryophyllaceae 2
Neottia cordata Malá Twayblade Orchidaceae 7
Baldellia ranunculoides Malý vodní jitrocel Alismataceae 5
Epipactis sancta Lindisfarne Helleborine Orchidaceae 2
Himantoglossum hircinum Ještěrka orchidej Orchidaceae 1
Serapias vomeracea Orchidej s dlouhými rty Orchidaceae 4
Anacamptis morio subsp . longicornu Dlouho pobídnutá orchidej Orchidaceae 5
Arum maculatum Páni a dámy Araceae 1
Pedicularis sylvatica Vši Orobanchaceae 5
Druh Ophrys speculum subsp . lusitanica Lusitanica orchidej Orchidaceae 7
Dianthus deltoides Maiden Pink Caryophyllaceae 5
Malcolmia flexuosa Malcolmia flexuosa Brassicaceae 5
Cynomorium coccineum Maltská houba Cynomoriaceae 7
Orchis anthropophora Man Orchid Orchidaceae 5
Mandragora autumnalis Mandragora Solanaceae 5
Leucanthemum vulgare Kopretiny Asteraceae 2
Galium palustre Marsh Bedstraw Rubiaceae 2
Comarum palustre Marsh Cinquefoil Rosaceae 5
Gymnadenia densiflora Voňavá orchidej Orchidaceae 5
Epipactis palustris Marsh Helleborine Orchidaceae 2
Pedicularis palustris Marsh Lousewort Orobanchaceae 5
Althaea officinalis Marsh Mallow Malvaceae 5
Senecio aquaticus Marsh Ragwort Asteraceae 3
Hypericum elodes Třezalka tečkovaná Hypericaceae 3
Valeriana dioica Marsh Valerian Caprifoliaceae 5
Epilobium palustre Marsh Willowherb Onagraceae 5
Stachys palustris Marsh Woundwort Lamiaceae 5
Caltha palustris Marsh-měsíček Ranunculaceae 3
Lilium martagon Martagon Lily Liliaceae 5
Geranium pratense Luční jeřáb Geraniaceae 6
Cirsium dissectum Luční bodlák Asteraceae 5
Lathyrus pratensis Luční vetchling Fabaceae 3
Filipendula ulmaria Luční Rosaceae 2
Orchis militaris Vojenská orchidej Orchidaceae 5
Polygala vulgaris Milkwort Polygalaceae 6
Neotinea lactea Mléčná orchidej Orchidaceae 5
Orchis lactea Mléčná orchidej Orchidaceae 5
Ophrys speculum Zrcadlová orchidej Orchidaceae 7
Misopates calycinum Misopates calycinum Plantaginaceae 5
Mimulus guttatus Opičí květ Phrymaceae 3
Orchis simia Monkey Orchid Orchidaceae 5
Silene acaulis Moss Campion Caryophyllaceae 5
Arum ideum Mountain Arum Araceae 2
Dryas octopetala Mountain Avens Rosaceae 2
Antennaria dioica Mountain Everlasting Asteraceae 2
Gentiana parryi Hořec hořec Gentianaceae 6
Pilosella officinarum Mořský jestřáb Asteraceae 3
Malva moschata Musk Mallow Malvaceae 5
Herminium monorchis Pižmová orchidej Orchidaceae 1
Orchis italica Nahý muž orchidej Orchidaceae 1
Narcissus calcicola Narcissus calcicola Amaryllidaceae 3
Narcissus elegans Narcissus elegans Amaryllidaceae 2
Narcissus serotinus Narcissus serotinus Amaryllidaceae 2
Echium angustifolium Bugloss úzkolistý Boraginaceae 6
Lupinus angustifolius Lupin úzkolistý Fabaceae 6
Dactylorhiza traunsteinerioides Úzký listnatý Marsh-orchidej Orchidaceae 5
Epipactis leptochila Helleborine s úzkými rty Orchidaceae 1
Umbilicus rupestris Pupek Crassulaceae 1
Campanula trachelium Zvonek kopřivový Campanulaceae 6
Lapsana communis Bradavice Asteraceae 3
Platanthera hyperborea Northern Green Rein-orchidej Orchidaceae 2
Dactylorhiza purpurella Orchidej severní Orchidaceae 5
Dactylorhiza purpurella var. cambrensis Northern Marsh-orchid var. cambrensis Orchidaceae 5
Silene nutans Nottingham Catchfly Caryophyllaceae 2
Dactylorhiza fuchsii subsp. okellyi O'Kelly's Spotted-orchid Orchidaceae 2
Clematis vitalba Vousy starého muže Ranunculaceae 2
Nerium oleandr Oleandr Apocynaceae 6
Scilla monophyllos Jednolistá Scilla Asparagaceae 6
Ononis pusilla Ononis pusilla Fabaceae 3
Druh Ophrys apulica Druh Ophrys apulica Orchidaceae 7
Ophrys sphegodes subsp . araneola Druh Ophrys araneola Orchidaceae 7
Ophrys sphegodes subsp . aveyronensis Druh Ophrys aveyronensis Orchidaceae 7
Ophrys bertoloniiformis Ophrys bertoloniiformis Orchidaceae 1
Ophrys sphegodes subsp . cretensis Druh Ophrys cretensis Orchidaceae 7
Druh Ophrys dyris Druh Ophrys dyris Orchidaceae 7
Ophrys sphegodes subsp . gortynie Ophrys gortynia Orchidaceae 7
Ophrys sphegodes subsp . mammosa Druh Ophrys mammosa Orchidaceae 7
Druh Ophrys melena Druh Ophrys melena Orchidaceae 7
Ophrys parvimaculata Ophrys parvimaculata Orchidaceae 7
Druh Ophrys promontorii Druh Ophrys promontorii Orchidaceae 7
Druh Ophrys regis-ferdinandii Druh Ophrys regis-ferdinandii Orchidaceae 5
Druh Ophrys sicula Druh Ophrys sicula Orchidaceae 3
Ophrys x flavicans Ophrys x flavicans Orchidaceae 7
Impatiens capensis Oranžový balzám Balsaminaceae 5
Orchis sitiaca Orchis sitiaca Orchidaceae 5
Ornithogalum narbonense Ornithogalum narbonense Asparagaceae 2
Orobanche foetida Orobanche foetida Orobanchaceae 5
Senecio squalidus Oxford Ragwort Asteraceae 3
Primula elatior Oxlip Primulaceae 3
Paeonia broteroi Paeonia broteroi Paeoniaceae 5
Echium italicum Bledý Bugloss Boraginaceae 6
Onosma lucana Bledě zlatá kapka Boraginaceae 2
Linaria repens Pale Toadflax Plantaginaceae 6
Narcissus papyraceus Paperwhite Narcissus Amaryllidaceae 2
Paronychia argentea Paronychia Caryophyllaceae 4
Pedicularis parryi Parry's Lousewort Orobanchaceae 5
Oenanthe lachenalii Petržel vodní kapátkový Apiaceae 2
Tragopogon hybridus Pastviny Kozí vousy Asteraceae 5
Sarcocornia perennis Vytrvalá sklenice Chenopodiaceae 1
Sonchus arvensis Vytrvalá prasnice Asteraceae 3
Hypericum punctatum Perforovaná třezalka tečkovaná Hypericaceae 3
Druh Ophrys phryganae Phrygana Ophrys Orchidaceae 5
Conopodium majus Pignut Apiaceae 2
Matricaria discoidea Pineaple Mayweed Asteraceae 3
Anacamptis papilionaceae Růžový motýl orchidej Orchidaceae 5
Orchis papilionacea Růžový motýl orchidej Orchidaceae 5
Silene colorata Pink Catchfly Caryophyllaceae 4
Crepis rubra Růžový jestřáb Asteraceae 5
Cypripedium acaule Pink Lady's Slipper Orchid Orchidaceae 4
Oxalis articulata Růžový Oxalis Oxalidaceae 4
Claytonia sibirica Růžová šrucha Portulacaceae 5
Narcissus poeticus Básníkov narcis Amaryllidaceae 3
Polygala major Polygala major Polygalaceae 6
Hieracium portlandicum Portland Hawkweed Asteraceae 3
Limonium recurvum subsp. portlandicum Portlandské mořské spurge Plumbaginaceae 5
Euphorbia portlandica Portland Spurge Euphorbiaceae 2
Erica lusitanica Portugalské vřesoviště Ericaceae 2
Drosophyllum lusitanicum Portugalská rosička Drosophyllaceae 3
Opuntia ficus-indica Opuncie Cactaceae 3
Argemone polyanthemos Pichlavý mák Papaveraceae 2
Sonchus asper Pichlavý bodlák Asteraceae 3
Primula vulgaris Petrklíč Primulaceae 3
Orchis provinicialis Provence orchidej Orchidaceae 3
Phacelia sericea Fialové třásně Hydrophyllaceae 5
Lythrum salicaria Fialová Loosestrife Lythraceae 5
Phlomis purpurea Fialová Phlomis Lamiaceae 5
Lathrea tajná Fialový zub Orobanchaceae 5
Ajuga pyramidalis Pyramidální polnice Lamiaceae 5
Anacamptis pyramidalis Pyramidální orchidej Orchidaceae 5
Anacamptis pyramidalis var. albiflora Pyramidální orchidej - bílá odrůda Orchidaceae 2
Rhodiola rhodantha Queen's Crown Crassulaceae 5
Gagea bohemica Radnor Lily Liliaceae 3
Silene flos-cuculi Ragged Robin Caryophyllaceae 5
Ophrys iricolor Rainbow Ophrys Orchidaceae 7
Allium ursinum Ramsons Amaryllidaceae 2
Anthemis rigida Bezhlavý heřmánek Asteraceae 3
Odontites vernus Červená Bartsia Orobanchaceae 5
Silene dioica Red Campion Caryophyllaceae 4
Trifolium pratense Červený jetel Fabaceae 4
Lamium purpureum Red Deadnettle Lamiaceae 5
Cephalanthera rubra Červená helleborine Orchidaceae 5
Glaucium corniculatum Červený mák Papaveraceae 4
Vicia benghalensis Červená všívaná vikev Fabaceae 4
Centranthus ruber

Red Valerian Valerianaceae 4
Gymnadenia rubra Červená vanilková orchidej Orchidaceae 4
Persicaria maculosa Redshank Polygonaceae 5
Linaria reflexa Reflexované ovoce Toadflax Plantaginaceae 3
Ononis repens Odpočívadlo Fabaceae 5
Rhododendron ponticum Rhododendron Ericaceae 5
Dactylorhiza elata Robustní Marsh-orchidej Orchidaceae 5
Dactylorhiza elata var. brennensis Robust Marsh-orchid var. brennensis Orchidaceae 5
Petromarula pinnata Skalní salát Campanulaceae 6
Tulipa saxatilis Skalní tulipán Liliaceae 5
Gentianopsis Thermalis Rocky Mountain Fringed Gentian Gentianaceae 6
Dactylorhiza romana Roman Orchid Orchidaceae 5
Romulea bulbocodium Romulea bulbocodium Iridaceae 5
Epilobium angustifolium Rosebay Willowherb Onagraceae 5
Ranunculus omiophyllus Crowfoot s kulatými listy Ranunculaceae 2
Drosera rotundifolia Rosnatka kulatá Droseraceae 2
Pyrola rotundifolia Kulatý listnatý Wintergreen Pyrolaceae 2
Saxifraga tridactylites Saxifrage se zelenými listy Saxifragaceae 2
Cistus salviifolius Cistus šalvějový Cistaceae 2
Sanguisorba minor Salát Burnet Rosaceae 4
Tragopogon porrifolius Kořen Asteraceae 5
Ophrys tenthredinifera Sawfly Orchid Orchidaceae 5
Serratula tinctoria Pila-mladina Asteraceae 3
Anagallis arvensis Scarlet Pimpernel Primulaceae 4
Tripleurospermum inodorum Bez vůně Mayweed Asteraceae 2
Scilla peruviana Scilla peruviana Asparagaceae 6
Calystegia soldanella Mořská svlačec Svlačec obecný 2
Silene uniflora Sea Campion Caryophyllaceae 2
Pancratium maritimum Mořský narcis Amaryllidaceae 2
Eryngium maritimum Sea Holly Apiaceae 6
Tripleurospermum maritimum Mořské řasy Asteraceae 2
Přístav Medicago Sea Medick Fabaceae 3
Lathyrus japonicus Sea Pea Fabaceae 5
Cakile maritima Mořská raketa Brassicaceae 2
Armeria pungens Mořská růže Plumbaginaceae 4
Spergularia media Sea Spurrey Caryophyllaceae 5
Matthiola sinuata Mořské zásoby Brassicaceae 5
Crambe maritima Mořská kapusta Brassicaceae 2
Limonium vulgare Mořská levandule Plumbaginaceae 5
Prunella vulgaris Samoléčení Lamiaceae 5
Serapias apulica Serapias apulica Orchidaceae 4
Serapias neglecta Serapias neglecta Orchidaceae 4
Serapias strictiflora Serapias strictiflora Orchidaceae 7
Jasione montana Sheepsbit Scabious Campanulaceae 6
Scandix pecten-veneris Shepherd's Needles Apiaceae 2
Geranium lucidum Svítící Cranesbill Geraniaceae 5
Asclepias speciosa Okázalý Milkweed Apocynaceae 5
Lithodora fruticosa Křupavý Gromwell Boraginaceae 6
Anagallis monelli Křovinatý bedrník Primulaceae 6
Platanthera dilatata var. leucostachys Sierra Rein-orchidej Orchidaceae 2
Silene rothmaleri Silene rothmaleri Caryophyllaceae 5
Malcolmia littorea Stříbrná mořská populace Brassicaceae 5
Potentilla anserina Silverweed Rosaceae 3
Hypericum pulchrum Štíhlá třezalka tečkovaná Hypericaceae 3
Pseudorchis albida Malá bílá orchidej Orchidaceae 2
Silene gallica Malý-květovaný Catchfly Caryophyllaceae 4
Serapias parviflora Malokvěté Serapias Orchidaceae 4
Druh Ophrys galilaea Malokvětý žlutý včelí Ophrys Orchidaceae 7
Lepidium heterophyllum Smith's Pepperwort Brassicaceae 2
Sonchus oleraceus Hladký bodlák Asteraceae 3
Antirrhinum majus Hledík Plantaginaceae 5
Achillea ptarmica Kýchavka Asteraceae 2
Gagea serotina Snowdon Lily Liliaceae 3
Galanthus nivalis Sněženka Liliaceae 2
Yucca glauca Mýdlová Yucca Asparagaceae 2
Ophrys fusca Sombre Bee Orchid Orchidaceae 7
Orchis olbiensis Jihoevropská ranně fialová orchidej Orchidaceae 5
Dactylorhiza praetermissa Orchidej jižní Orchidaceae 5
Hyacinthoides hispanica Španělský zvonek Asparagaceae 6
Iris xiphium Španělská Iris Iridaceae 6
Scolymus hispanicus Španělská ústřice Asteraceae 1
Linaria ametystea Španělská Toadflax Plantaginaceae 5
Orchis pauciflora Řídce kvetoucí orchidej Orchidaceae 3
Mentha spicata Spear Mint Lamiaceae 5
Ophrys biscutella Brýlatý Ophrys Orchidaceae 7
Myriophyllum spicatum Ostnatý vodní milfoil Haloragaceae 1
Tuberaria guttata Skvrnitý Rockrose Cistaceae 3
Trollius laxus Šíření zeměkoule květ Ranunculaceae 3
Gentiana verna Hořec jarní Gentianaceae 6
Scilla verna Jarní squill Asparagaceae 6
Ecballium elaterium Stříkající okurka Cucurbitaceae 2
Ornithogalum umbellatum Betlémská hvězda Asparagaceae 2
Saxifraga stellaris Hvězdný lomikámen Saxifragaceae 2
Erodium lebelii Lepkavý čápův účet Geraniaceae 5
Urtica dioica Kopřiva dvoudomá Urticaceae 1
Chenopodium vulvaria Smradlavá husí noha Chenopodiaceae 2
Helleborus foetidus Smradlavá čemeřice Ranunculaceae 1
Arbutus unedo Jahodový strom Ericaceae 4
Spiranthes aestivalis Letní dámské kadeře Orchidaceae 2
Viola odorata Sweet Voilet Violaceae 5
Cephalanthera longifolia Helleborine s mečem kadeřavým Orchidaceae 2
Tanacetum vulgare Tansy Asteraceae 3
Vallisnaria spiralis Páska tráva Hydrocharitaceae 1
Muscari comosum Tassle Hyacinth Asparagaceae 5
Dipsacus fullonum Pcháč Dipsacaceae 6
Datura stramonium Thorn-apple Solanaceae 2
Matthiola tricuspidata Třírohá pažba Brassicaceae 5
Acis trichophyllum Třílistá vločka Amaryllidaceae 2
Armeria maritima Thrift (Sea Pinks) Plumbaginaceae 5
Serapias lingua Jazyk orchidej Orchidaceae 5
Neotinea tridentata Ozubená orchidej Orchidaceae 5
Potentilla erecta Tormentil Rosaceae 3
Adoxa moschatellina Radniční hodiny Adoxaceae 2
Hypericum humifusum Trailing třezalka tečkovaná Hypericaceae 3
Potentilla anglica Trailing Tormentil Rosaceae 3
Traunsteinera globosa Traunsteinera globosa Orchidaceae 5
Erica arborea Tree Heath Ericaceae 2
Malva arborea Strom sléz Malvaceae 5
Phlomis tuberosa Hlízovitý Phlomis Lamiaceae 5
Oenanthe fistulosa Tubular Water Dropwort Apiaceae 2
Vicia cracca Všívaný vikev Fabaceae 6
Ranunculus asiaticus Turban pryskyřník Ranunculaceae 3
Viola biflora Dvoukvětá fialová Violaceae 3
Epipactis dunensis subsp. tynenensis Tyne Helleborine Orchidaceae 2
Sparganium emersum Nerozvětvený rákos Sparganiaceae 1
Verbascum arcturus Verbascum arcturus Scrophulariaceae 3
Pedicularis verticillata Verticillate Lousewort Orobanchaceae 5
Vicia melanops Vicia melanops Fabaceae 7
Epipactis purpurata Violet Helleborine Orchidaceae 1
Epipactis purpurata var. rosea Violet Helleborine Orchidaceae 5
Limodorum abortivum Violet Limodore Orchidaceae 5
Echium vulgare Zmije bugloss Boraginaceae 6
Erysimum cheiri Čekanka Brassicaceae 3
Druh Ophrys trollii Wasp Orchid Orchidaceae 7
Geum rivale Vodní Avens Rosaceae 4
Ranunculus fluitans Vodní Crowfoot Ranunculaceae 2
Scrophularia auriculata Vodní fíkovník Scrophulariaceae 4
Myosotis scorpioides Voda zapomeň na mě Boraginaceae 6
Lobelia dortmanna Vodní Lobelia Campanulaceae 5
Mentha aquatica Vodní mincovna Lamiaceae 5
Persicaria hydropiper Vodní pepř Polygonaceae 2
Callitriche stagnalis Vodní hvězdice Callitrichaceae 2
Nasturtium officinale Řeřicha Brassicaceae 2
Verbascum sinuatum Wavyleaf Mullein Scrophulariaceae 3
Reseda luteola Svar Resedaceae 3
Meconopsis cambrica Velšský mák Papaveraceae 3
Corallorhiza maculata f. intermedia Western Coralroot (hnědé stonky) Orchidaceae 1
Corallorhiza maculata f. immaculata Western Coralroot (žlutý, neposkvrněný) Orchidaceae 1
Corallorhiza mertensiana Western Coralroot Orchid Orchidaceae 1
Neottia cordata var. nephrophylla Westernová srdcovka Twayblade Orchidaceae 1
Aquilegia elegantula Western Red Columbine Ranunculaceae 4
Penstemon whippleanus Whippleův Penstemon Plantaginaceae 5
Platanthera dilatata White Bog Orchid Orchidaceae 2
Silene latifolia White Campion Caryophyllaceae 2
Lamium album White Deadnettle Lamiaceae 2
Cephalanthera damasonium Bílá helleborine Orchidaceae 2
Reseda alba Bílá Mignonette Resedaceae 2
Druh Ophrys candica White Ophrys Orchidaceae 5
Fumaria capreolata White Ramping-fumitory Papaveraceae 2
Nymphaea alba Bílý leknín Nymphaeaceae 2
Angelica sylvestris Divoká Angelica Apiaceae 2
Brassica oleracea Divoké zelí Brassicaceae 3
Daucus carota Divoká mrkev Apiaceae 2
Salvia verbenaca Divoká Clary Lamiaceae 1
Allium ampeloprasum Divoký pórek Amaryllidaceae 5
Reseda lutea Wild Mignonette Resedaceae 2
Pastinaca sativa Divoký pastinák Apiaceae 3
Paeonia mascula Divoká pivoňka Paeoniaceae 5
Fragaria vesca Lesní jahoda Rosaceae 2
Thymus polytrichus Divoký tymián Lamiaceae 5
Limonium sinuatum Okřídlená mořská levandule Plumbaginaceae 5
Eranthis hyemalis Zimní oměj Ranunculaceae 3
Anemone nemorosa Dřevěná sasanka Ranunculaceae 2
Geum urbanum Dřevo Avens Rosaceae 3
Vicia orobus Bitter-vikev dřeva Fabaceae 5
Melampyrum nemerosum Dřevo Kráva pšenice Orobanchaceae 3
Geranium sylvaticum Wood Crane's-bill Geraniaceae 5
Lilium philadelphicum Wood Lily Liliaceae 4
Teucrium scorodonia Dřevěný šalvěj Lamiaceae 2
Ophrys scolopax Sluka lesní Orchidaceae 5
Druh Ophrys scolopax subsp. apiformis Sluka lesní Orchidaceae 5
Lithophragma parviflorum Woodlandstar Saxifragaceae 2
Galium odoratum Mařinka vonná Rubiaceae 2
Oxalis acetosella Šťovík Oxalidaceae 2
Viola arborescens Woody / Shrubby Violet Violaceae 6
Achillea millefolium Řebříček Asteraceae 2
Anemone palmata Žlutá sasanka Ranunculaceae 3
Lamium galeobdolon Žlutý archanděl Lamiaceae 3
Asphodeline lutea Žlutý asfodel Xanthorrhoeaceae 3
Parentucellia viscosa Žlutá Bartsia Orobanchaceae 3
Campanula thyrsoides Žlutý zvonek Campanulaceae 3
Ciota tinctoria Žlutý heřmánek Asteraceae 3
Aquilegia flavescens Žlutá Columbine Ranunculaceae 3
Pseudofumaria lutea Žlutá Corydalis Papaveraceae 3
Iris pseudacorus Žlutá vlajka Iris Iridaceae 3
Narcissus bulbocodium Žlutá Hoop Spodnička Narcis Amaryllidaceae 3
Glaucium flavum Žlutý rohatý mák Papaveraceae 3
Lysimachia vulgaris Žlutá Loosestrife Primulaceae 3
Lupinus luteus Žlutý vlčí bob Fabaceae 3
Druh Ophrys lutea Žluté Ophrys Orchidaceae 3
Lysimachia nemorum Žlutý bedrník Primulaceae 3
Rhinathus minor Žlutá chrastítka Orobanchaceae 3
Astericus maritimus Žluté moře sedmikráska Asteraceae 3
Gagea peduncularis Žlutá betlémská hvězda Liliaceae 3
Stulík žlutý Žlutý leknín Nymphaeaceae 3
Trifolium střední Cik-cak jetel Fabaceae 5