Květy, Británie a Evropa: řazeny podle vědeckých jmen

Eryngium maritimum - cesmína mořská Epipactis atrorubens - tmavě červená helleborine Ophrys lutea - žlutá Ophrys - žlutá včelí orchidej Melampyrum arvense - polní kravská pšenice Iris lutescens Dracunculus vulgaris - drak obecný Narcissus elegans

Obrázky, identifikace a průvodce stanovišti 650 druhů divokých květin z Británie a Evropy. Obrázkové galerie rostlinných rodin včetně 150 divokých orchidejí. Viz také podstatu a biologii orchidejí, systematiku a taxonomii, označení ochrany a péči o orchideje jako pokojové rostliny.

Rejstřík druhů - seřadit podle:> Vědecké názvy> Obecné názvy> Botanické rodiny> Dominantní barva

Od A do Z vědeckými názvy Od A do Z běžnými názvy Od A do Z botanickými rodinami podle barvy
Achillea millefolium Řebříček Asteraceae 2
Achillea ptarmica Kýchavka Asteraceae 2
Acis autumnalis Podzimní vločka Amaryllidaceae 2
Acis trichophyllum Třílistá vločka Amaryllidaceae 2
Adoxa moschatellina Radniční hodiny Adoxaceae 2
Aegopodium podagraria Ground Elder Apiaceae 2
Aethionema saxatile Spálený Candytuft Brassicaceae 2
Ajuga pyramidalis Pyramidální polnice Lamiaceae 5
Ajuga reptans Polnice Lamiaceae 5
Alchemilla vulgaris Lady's Mantle Rosaceae 1
Alliaria petiolata Jack-by-the-Hedge Brassicaceae 2
Allium ampeloprasum Divoký pórek Amaryllidaceae 5
Allium subvillosum Allium subvillosum Amaryllidaceae 2
Allium ursinum Ramsons Amaryllidaceae 2
Althaea officinalis Marsh Mallow Malvaceae 5
Anacamptis collina Vějířová orchidej Orchidaceae 5
Anacamptis coriophora Bug Orchid Orchidaceae 4
Anacamptis coriopohora subsp. fragrans Bug Orchid Orchidaceae 5
Anacamptis laxiflora Lax-květovaná orchidej Orchidaceae 5
Anacamptis morio Orchidej se zelenými křídly Orchidaceae 5
Anacamptis morio subsp. champagneuxii Šampaňská orchidej Orchidaceae 5
Anacamptis morio subsp. longicornu Dlouho pobídnutá orchidej Orchidaceae 5
Anacamptis papilionaceae Růžový motýl orchidej Orchidaceae 5
Anacamptis pyramidalis Pyramidální orchidej Orchidaceae 5
Anacamptis pyramidalis var. albiflora Pyramidální orchidej - bílá odrůda Orchidaceae 2
Anacamptis sancta Svatá orchidej Orchidaceae 5
Anagallis arvensis Scarlet Pimpernel Primulaceae 4
Anagallis monelli Křovinatý bedrník Primulaceae 6
Anagallis tenella Bog Pimpernel Primulaceae 5
Anchusa azurea Velký modrý Alkanet Boraginaceae 6
Andromeda porifolia Bog Rosemary Ericaceae 5
Andryala integrifolia Andryala Asteraceae 3
Anemone coronaria Crown Anemone Ranunculaceae 4
Anemone drženíreichii Anemone drženíreichii Ranunculaceae 2
Anemone nemorosa Dřevěná sasanka Ranunculaceae 2
Anemone palmata Žlutá sasanka Ranunculaceae 3
Angelica sylvestris Divoká Angelica Apiaceae 2
Antennaria dioica Mountain Everlasting Asteraceae 2
Anthemis rigida Bezhlavý heřmánek Asteraceae 3
Anthriscus sylvestris Kráva petržel Apiaceae 2
Anthyllis vulneraria Ledvina Vetch Fabaceae 3
Anticlea elegans Elegantní kamery smrti Melanthiaceae 2
Antirrhinum majus Hledík Plantaginaceae 5
Aquilegia caerulea Colorado Blue Columbine Ranunculaceae 6
Aquilegia elegantula Western Red Columbine Ranunculaceae 4
Aquilegia flavescens Žlutá Columbine Ranunculaceae 3
Aquilegia vulgaris Aquilegia Ranunculaceae 6
Arbutus unedo Jahodový strom Ericaceae 4
Arctium minus Malý lopuch Asteraceae 5
Argemone polyanthemos Pichlavý mák Papaveraceae 2
Arisarum simorrhinum Friar's Cowl Araceae 7
Aristolochia baetica Dutchman's Pipe Aristolochiaceae 7
Aristolochia cretica Cretan Birthwort Aristolochiaceae 7
Aristolochia paucinervis Aristolochia longa Aristolochiaceae 7
Armeria maritima Thrift (Sea Pinks) Plumbaginaceae 5
Armeria pungens Mořská růže Plumbaginaceae 4
Arum creticum Cretan Arum Araceae 3
Arum ideum Mountain arum Araceae 2
Arum italicum Velký kukačkový pinta Araceae 2
Arum maculatum Páni a dámy Araceae 1
Asclepias speciosa Okázalý Milkweed Apocynaceae 5
Asphodeline lutea Žlutý asfodel Xanthorrhoeaceae 3
Asphodelus aestivus Společný Asphodel Xanthorrhoeaceae 2
Asphodelus fistulosus Asphodel s dutými dříky Xanthorrhoeaceae 2
Astericus maritimus Žluté moře sedmikráska Asteraceae 3
Astragalus lusitanicus Astragalus lusitanicus Fabaceae 2
Astragalus tragacantha subsp. vicentinus Astragalus tragacantha Fabaceae 2
Astrantia major Velká Masterwort Apiaceae 5
Atropa belladonna Deadly Nightshade Solanaceae 5
Aubretia deltoidea Aubrieta Brassicaceae 5
Baldellia ranunculoides Malý vodní jitrocel Alismataceae 5
Balsamorhiza sagitata Arrowleaf Balsamroot Asteraceae 3
Bellardia trixago Bellardia Orobanchaceae 5
Bellardia trixago Bellardia Orobanchaceae 3
Bellis perennis Sedmikráska Asteraceae 2
Borago officinalis Brutnák lékařský Boraginaceae 1
Bougainvillea glabra Popínavé rostliny Nyctaginaceae 5
Brassica oleracea Divoké zelí Brassicaceae 3
Butomus umbellatus Kvetoucí spěch Butomaceae 5
Cakile maritima Mořská raketa Brassicaceae 2
Callitriche stagnalis Vodní hvězdice Callitrichaceae 2
Calluna vulgaris Heather - Ling Ericaceae 5
Caltha palustris Marsh-měsíček Ranunculaceae 3
Calypso bulbosa Víla pantofle Orchidaceae 5
Calystegia sepium Hedge Bindweed Svlačec obecný 2
Calystegia silvatica Velký svlačec Svlačec obecný 2
Calystegia soldanella Mořská svlačec Svlačec obecný 2
Camassia quamash Společné modré kamery Asparagaceae 6
Campanula rotundifolia Zvonek Campanulaceae 6
Campanula thyrsoides Žlutý zvonek Campanulaceae 3
Campanula trachelium Zvonek kopřivový Campanulaceae 6
Cardamine bulbifera Coralroot Brassicaceae 5
Cardamine pratensis Kukačkový květ Brassicaceae 5
Carlina vulgaris Carline Thistle Asteraceae 7
Carpobrutus edulis Hottotot Fig - lila Aizoaceae 5
Carpobrutus edulis Hottotot Fig - žlutá Aizoaceae 3
Centaurea cyanus Chrpa Asteraceae 6
Centaurea nigra Společný Knapweed Asteraceae 5
Centaurea pullata Centaurea pullata Asteraceae 5
Centaurea scabiosa Knapweed větší Asteraceae 5
Centaurium erythraea Společný Centaury Gentianaceae 5
Centranthus ruber

Red Valerian Valerianaceae 4
Cephalanthera damasonium Bílá helleborine Orchidaceae 2
Cephalanthera longifolia Helleborine s mečem kadeřavým Orchidaceae 2
Cephalanthera rubra Červená helleborine Orchidaceae 5
Cerinthe major Honeywort - krém Boraginaceae 3
Cerinthe major Honeywort - fialová Boraginaceae 5
Chamorchis alpina Chamorchis alpina Orchidaceae 1
Chelidonium majus Vlaštovičník větší Papaveraceae 3
Chenopodium vulvaria Smradlavá husí noha Chenopodiaceae 2
Chrysosplenium opozitifolium Zlatý lomikámen Saxifragaceae 1
Cichorium intybus Čekanka Asteraceae 6
Circaea lutetiana Enchanter's Nightshade Onagraceae 2
Cirsium arvense Plíživý bodlák Asteraceae 5
Cirsium dissectum Luční bodlák Asteraceae 5
Cistanche phelypaea Cistanche Orobanchaceae 3
Cistus albidus Cistus šedolistý Cistaceae 5
Cistus ladanifer Gum Cistus Cistaceae 2
Cistus salviifolius Cistus šalvějový Cistaceae 2
Claytonia sibirica Růžová šrucha Portulacaceae 5
Clematis alpina Alpine Clematis Ranunculaceae 6
Clematis vitalba Vousy starého muže Ranunculaceae 2
Cochlearia officinalis Společná tráva Brassicaceae 2
Colchicum autumnale Podzimní krokus Colchicaceae 5
Comarum palustre Marsh Cinquefoil Rosaceae 5
Conium maculatum Bolehlav Apiaceae 2
Conopodium majus Pignut Apiaceae 2
Consolida ambigua Roční Larkspur Ranunculaceae 6
Convolvulus arvensis Svlačec polní Svlačec obecný 2
Convolvulus tricolor Trpasličí svlačec Svlačec obecný 6
Corallorhiza maculata f. immaculata Western Coralroot (žlutý, neposkvrněný) Orchidaceae 1
Corallorhiza maculata f. intermedia Western Coralroot (hnědé stonky) Orchidaceae 1
Corallorhiza mertensiana Western Coralroot Orchid Orchidaceae 1
Corallorhiza trifida Coralroot Orchid Orchidaceae 1
Cotula coronopifolia Knoflík Asteraceae 3
Cota tinctoria Žlutý heřmánek Asteraceae 3
Crambe maritima Mořská kapusta Brassicaceae 2
Crepis rubra Růžový jestřáb Asteraceae 5
Cuscuta epithymum Společný Dodder Cuscutaceae 4
Cyclamen creticum Krétský sušený chléb Primulaceae 2
Cymbalaria muralis Břečťan listnatý Toadflax Plantaginaceae 5
Cynoglossum creticum Modrý honičský jazyk Boraginaceae 6
Cynomorium coccineum Maltská houba Cynomoriaceae 7
Cypripedium acaule Pink Lady's Slipper Orchid Orchidaceae 4
Cypripedium calceolus Lady's Slipper Orchid Orchidaceae 3
Cytinus hypocistis Cytinus hypocistus Rafflesiaceae 3
Cytinus ruber Cytinus ruber Rafflesiaceae 4
Dactylorhiza cordigera Srdce květovaná Marsh-orchidej Orchidaceae 5
Dactylorhiza ebudensis Hebridean Marsh-orchidej Orchidaceae 5
Dactylorhiza elata Robustní Marsh-orchidej Orchidaceae 5
Dactylorhiza elata var. brennensis Robust Marsh-orchid var. brennensis Orchidaceae 5
Dactylorhiza fuchsii Společná skvrnitá orchidej Orchidaceae 5
Dactylorhiza fuchsii subsp. okellyi O'Kelly's Spotted-orchid Orchidaceae 2
Dactylorhiza fuchsii var. rhodochila Společná skvrnitá orchidej Orchidaceae 5
Dactylorhiza incarnata subsp. inkarnáta Brzy Marsh-orchidej Orchidaceae 5
Dactylorhiza incarnata subsp. coccinea Brzy Marsh-orchidej Orchidaceae 5
Dactylorhiza incarnata subsp. fialová Leopardí orchidej Orchidaceae 5
Dactylorhiza incarnata subsp. orchroleuka Brzy Marsh-orchidej Orchidaceae 2
Dactylorhiza incarnata subsp. pulchella Brzy Marsh-orchidej Orchidaceae 5
Dactylorhiza maculata Heath skvrnitá orchidej Orchidaceae 5
Dactylorhiza maculata subsp. ericetorum Dactylorhiza maculata subsp. ericetorum Orchidaceae 5
Dactylorhiza majalis Orchidej Marsh Orchidaceae 5
Dactylorhiza majalis var. kerryensis Irish Marsh-orchidej Orchidaceae 5
Dactylorhiza praetermissa Orchidej jižní Orchidaceae 5
Dactylorhiza purpurella Orchidej severní Orchidaceae 5
Dactylorhiza purpurella var. cambrensis Northern Marsh-orchid var. cambrensis Orchidaceae 5
Dactylorhiza romana Roman Orchid Orchidaceae 5
Dactylorhiza saccifera Dactylorhiza saccifera Orchidaceae 5
Dactylorhiza sambucina Orchidej bezu květu Orchidaceae 3
Dactylorhiza traunsteinerioides Úzký listnatý Marsh-orchidej Orchidaceae 5
Dactylorhiza viridis Žába orchidej Orchidaceae 4
Dactylorhiza xgrandis Dactylorhiza xgrandis Orchidaceae 5
Datura stramonium Thorn-apple Solanaceae 2
Daucus carota Divoká mrkev Apiaceae 2
Dianthus deltoides Maiden Pink Caryophyllaceae 5
Dianthus superbus Fringed Pink Caryophyllaceae 5
Digitalis grandiflora Velká žlutá náprstník Plantaginaceae 3
Digitalis lanata Digitalis lanata Plantaginaceae 7
Digitalis purpurea Náprstník Plantaginaceae 5
Dipcadi serotinum Dipcadi Liliaceae 7
Dipsacus fullonum Pcháč Dipsacaceae 6
Dodecatheon pulchellum Kvetoucí padající hvězda Primulaceae 5
Doronicum columnae Leopard's Bane Asteraceae 3
Dracunculus vulgaris Společný dračí Arum Araceae 7
Drosera rotundifolia Rosnatka kulatá Droseraceae 2
Drosophyllum lusitanicum Portugalská rosička Drosophyllaceae 3
Dryas octopetala Mountain Avens Rosaceae 2
Ecballium elaterium Stříkající okurka Cucurbitaceae 2
Echium angustifolium Bugloss úzkolistý Boraginaceae 6
Echium italicum Bledý Bugloss Boraginaceae 6
Echium vulgare Zmije bugloss Boraginaceae 6
Elodea canadensis Kanadský rybník Hydrocharitaceae 1
Epilobium angustifolium Rosebay Willowherb Onagraceae 5
Epilobium hirsutum Skvělá vrba Onagraceae 5
Epilobium palustre Marsh Willowherb Onagraceae 5
Epipactis atrorubens Tmavě červená helleborine Orchidaceae 4
Epipactis dunensis Dune Helleborine Orchidaceae 1
Epipactis dunensis subsp. tynenensis Tyne Helleborine Orchidaceae 2
Epipactis helleborine Helleborine širokolistý Orchidaceae 1
Epipactis helleborine var. albifolia Helleborine širokolistý Orchidaceae 2
Epipactis helleborine var. purpurea Helleborine širokolistý Orchidaceae 5
Epipactis helleborine var. viridiflora Helleborine širokolistý Orchidaceae 1
Epipactis leptochila Helleborine s úzkými rty Orchidaceae 1
Epipactis lusitanica Epipactis lusitanica Orchidaceae 1
Epipactis microphylla Epipactis microphylla Orchidaceae 1
Epipactis neerlandica Epipactis neerlandica Orchidaceae 1
Epipactis palustris Marsh Helleborine Orchidaceae 2
Epipactis phyllanthes Zelený květ Helleborine Orchidaceae 1
Epipactis phyllanthes var . cambrensis Zelený květ Helleborine Orchidaceae 1
Epipactis phyllanthes var . vectensis Zelený květ Helleborine Orchidaceae 1
Epipactis purpurata Violet Helleborine Orchidaceae 1
Epipactis purpurata var. rosea Violet Helleborine Orchidaceae 5
Epipactis sancta Lindisfarne Helleborine Orchidaceae 2
Epipactis tremolsii Epipactis tremolsii Orchidaceae 1
Epipogium aphyllum Duchová orchidej Orchidaceae 5
Eranthis hyemalis Zimní oměj Ranunculaceae 3
Erica arborea Tree Heath Ericaceae 2
Erica ciliaris Dorset Heath Ericaceae 5
Erica cinerea Bell Heather Ericaceae 5
Erica lusitanica Portugalské vřesoviště Ericaceae 2
Erica multiflora Erica multiflora Ericaceae 5
Erica tetralix Křížovka kadeřavá Ericaceae 5
Eriophorum angustifolium Společná bavlněná tráva Cyperaceae 2
Eriophorum vaginatum Bavlna (Bog Cotton) Cyperaceae 2
Erodium lebelii Lepkavý čápův účet Geraniaceae 5
Eryngium maritimum Sea Holly Apiaceae 6
Erysimum cheiri Čekanka Brassicaceae 3
Eupatorium cannabinum Konopí řepík Asteraceae 5
Euphorbia acanthothamnos Řecké ostnaté pryšec Euphorbiaceae 2
Euphorbia characias Velký středomořský pryšec Euphorbiaceae 2
Euphorbia portlandica Portland Spurge Euphorbiaceae 2
Euphrasia officinalis Světlo Lamiaceae 2
Fallopia japonica Japonská křídlatka Polygonaceae 2
Fedia cornucopiae Fedia Valerianaceae 5
Ferraria crispa Černá vlajka Iridaceae 7
Filipendula ulmaria Luční Rosaceae 2
Filipendula vulgaris Dropwort Rosaceae 2
Foeniculum vulgare Fenykl Apiaceae 3
Fragaria vesca Lesní jahoda Rosaceae 2
Frasera speciosa Zelený hořec Gentianaceae 2
Fritillaria lusitanica Fritillaria lusitanica Liliaceae 5
Fritillaria meleagris Fritillaria meleagris Liliaceae 5
Fumaria capreolata White Ramping-fumitory Papaveraceae 2
Gagea bohemica Radnor Lily Liliaceae 3
Gagea peduncularis Žlutá betlémská hvězda Liliaceae 3
Gagea serotina Snowdon Lily Liliaceae 3
Gaillardia aristata Deka květ Asteraceae 3
Galanthus nivalis Sněženka Liliaceae 2
Tetrahit z Galeopsis Konopík obecný Lamiaceae 5
Galium aparine Sekáčky Rubiaceae 2
Galium mollugo Hedge Bedstraw Rubiaceae 2
Galium odoratum Mařinka vonná Rubiaceae 2
Galium palustre Marsh Bedstraw Rubiaceae 2
Galium saxatile Heath Bedstraw Rubiaceae 2
Galium verum Lady's Bedstraw Rubiaceae 3
Gennaria diphylla Gennaria diphylla Orchidaceae 2
Gentiana parryi Hořec hořec Gentianaceae 6
Gentiana verna Hořec jarní Gentianaceae 6
Gentianopsis Thermalis Rocky Mountain Fringed Gentian Gentianaceae 6
Geranium dissectum Jeřáb kadeřavý Geraniaceae 5
Geranium lucidum Svítící Cranesbill Geraniaceae 5
Geranium phaeum Dusky Crane's-bill Geraniaceae 5
Geranium pratense Luční jeřáb Geraniaceae 6
Geranium robertianum Bylina Robert Geraniaceae 5
Geranium sanguineum Bloody Crane's-bill Geraniaceae 5
Geranium sylvaticum Wood Crane's-bill Geraniaceae 5
Geum rivale Vodní Avens Rosaceae 4
Geum urbanum Dřevo Avens Rosaceae 3
Gladiolus italicus Mečík polní Iridaceae 5
Glaucium corniculatum Červený mák Papaveraceae 4
Glaucium flavum Žlutý rohatý mák Papaveraceae 3
Glebionys coronaria Crown Daisy Asteraceae 3
Glechoma hederacea Břečťan Lamiaceae 6
Goodyera odpouští Plíživé dámské kadeře Orchidaceae 2
Gymnadenia borealis Heath Fragrant Orchid Orchidaceae 5
Gymnadenia conopsea Křída voňavá orchidej Orchidaceae 5
Gymnadenia densiflora Voňavá orchidej Orchidaceae 5
Gymnadenia frivaldii Gymnadenia frivaldii Orchidaceae 5
Gymnadenia nigra subsp. rhellicani Černá vanilková orchidej Orchidaceae 5
Gymnadenia odoratissima Gymnadenia odoratissima Orchidaceae 5
Gymnadenia rubra Červená vanilková orchidej Orchidaceae 4
Gynandriris sisyrinchium Barbary Nut Iridaceae 6
Hammarbya paludosa Bog Orchid Orchidaceae 1
Haquetia epipactis Haquetia Apiaceae 1
Helichrysum stoechas Helichrysum stoechas Asteraceae 3
Helleborus foetidus Smradlavá čemeřice Ranunculaceae 1
Helleborus viridis Zelený čemeřice Ranunculaceae 1
Heracleum mantegazzianum Obří velkolepý Apiaceae 2
Heracleum sphondylium Velkolepý Apiaceae 2
Herminium monorchis Pižmová orchidej Orchidaceae 1
Hieracium portlandicum Portland Hawkweed Asteraceae 3
Himantoglossum comperianum Komperova orchidej Orchidaceae 5
Himantoglossum hircinum Ještěrka orchidej Orchidaceae 1
Himantoglossum robertianum Obří orchidej Orchidaceae 5
Hyacinthoides hispanica Španělský zvonek Asparagaceae 6
Hyacinthoides non-scripta Zvonek Asparagaceae 6
Hyoscyamus niger Blín Solanaceae 7
Hypericum elodes Třezalka tečkovaná Hypericaceae 3
Hypericum humifusum Trailing třezalka tečkovaná Hypericaceae 3
Hypericum olympicum Hypericum olympicum Hypericaceae 3
Hypericum pulchrum Štíhlá třezalka tečkovaná Hypericaceae 3
Hypericum punctatum Perforovaná třezalka tečkovaná Hypericaceae 3
Hypochaeris radicata Společné kočičí oko Asteraceae 3
Impatiens capensis Oranžový balzám Balsaminaceae 5
Impatiens grandulifera Himálajský balzám Balsaminaceae 5
Inula helenium Elecampane Asteraceae 3
Iris albicans Iris albicans Iridaceae 2
Iris foetidissima Iris foetidissima Iridaceae 5
Iris lutescens Iris lutescens Iridaceae 3
Iris pseudacorus Žlutá vlajka Iris Iridaceae 3
Iris pseudopumila Iris pseudopumila Iridaceae 3
Iris reichenbachii Iris reichenbachii Iridaceae 3
Iris xiphium Španělská Iris Iridaceae 6
Jasione montana Sheepsbit Scabious Campanulaceae 6
Knautia arvensis Field Scabious Dipsacaceae 6
Lactuca perennis Modrý salát Asteraceae 6
Lamium album White Deadnettle Lamiaceae 2
Lamium galeobdolon Žlutý archanděl Lamiaceae 3
Lamium purpureum Red Deadnettle Lamiaceae 5
Lapsana communis Bradavice Asteraceae 3
Lathrea tajná Fialový zub Orobanchaceae 5
Lathyrus japonicus Sea Pea Fabaceae 5
Lathyrus latifolius Věčný hrášek listnatý Fabaceae 5
Lathyrus pratensis Luční vetchling Fabaceae 3
Lavandula stoechas Francouzská levandule Lamiaceae 5
Lemna minor Okřehek obecný Lemnaceae 1
Lepidium heterophyllum Smith's Pepperwort Brassicaceae 2
Leucanthemum vulgare Kopretiny Asteraceae 2
Lilium carniolicum Carnic Lily Liliaceae 4
Lilium martagon Martagon Lily Liliaceae 5
Lilium philadelphicum Wood Lily Liliaceae 4
Limodorum abortivum Violet Limodore Orchidaceae 5
Limonium recurvum subsp. portlandicum Portlandské mořské spurge Plumbaginaceae 5
Limonium sinuatum Okřídlená mořská levandule Plumbaginaceae 5
Limonium vulgare Mořská levandule Plumbaginaceae 5
Linaria algarviana Algarve Toadflax Plantaginaceae 5
Linaria ametystea Španělská Toadflax Plantaginaceae 5
Linaria reflexa Reflexované ovoce Toadflax Plantaginaceae 3
Linaria repens Pale Toadflax Plantaginaceae 6
Linaria vulgaris Společný Toadflax Plantaginaceae 3
Linum narbonense Krásný len Linaceae 6
Liparis loeselii Fen Orchid Orchidaceae 1
Lithodora fruticosa Křupavý Gromwell Boraginaceae 6
Lithophragma parviflorum Woodlandstar Saxifragaceae 2
Lithospermum officinale Obyčejný Gromwell Boraginaceae 2
Lobelia dortmanna Vodní Lobelia Campanulaceae 5
Lobelia urens Heath Lobelia Campanulaceae 6
Lonicera periclymenum Zimolez Caprifoliaceae 3
Lotus corniculatus Birdsfoot Trefoil Fabaceae 3
Lotus pedunculatus Trojlístek větší Fabaceae 3
Lunaria annua Poctivost Brassicaceae 5
Lupinus angustifolius Lupin úzkolistý Fabaceae 6
Lupinus arboreus Bush Lupin Fabaceae 3
Lupinus luteus Žlutý vlčí bob Fabaceae 3
Lupinus micranthus Bitter Blue Lupin Fabaceae 6
Lysimachia nemorum Žlutý bedrník Primulaceae 3
Lysimachia nummularia Plíživá Jenny Primulaceae 3
Lysimachia vulgaris Žlutá Loosestrife Primulaceae 3
Lythrum salicaria Fialová Loosestrife Lythraceae 5
Malcolmia flexuosa Malcolmia flexuosa Brassicaceae 5
Malcolmia littorea Stříbrná mořská populace Brassicaceae 5
Malva arborea Strom sléz Malvaceae 5
Malva moschata Musk Mallow Malvaceae 5
Malva multiflora Trpasličí strom sléz Malvaceae 5
Malva sylvestris Sléz obecný Malvaceae 5
Mandragora autumnalis Mandragora Solanaceae 5
Matricaria discoidea Pineaple Mayweed Asteraceae 3
Matthiola sinuata Mořské zásoby Brassicaceae 5
Matthiola tricuspidata Třírohá pažba Brassicaceae 5
Meconopsis cambrica Velšský mák Papaveraceae 3
Medicago lupulina Black Medick Fabaceae 3
Přístav Medicago Sea Medick Fabaceae 3
Melampyrum arvense Polní kravská pšenice Orobanchaceae 5
Melampyrum cristatum Chocholatá kravská pšenice Orobanchaceae 5
Melampyrum nemerosum Dřevo Kráva pšenice Orobanchaceae 3
Melampyrum pratense Běžná kravská pšenice Orobanchaceae 3
Melampyrum scardicum Maďarská kravská pšenice Orobanchaceae 5
Melittis melissophyllum Bastard Balm Lamiaceae 5
Mentha aquatica Vodní mincovna Lamiaceae 5
Mentha spicata Spear Mint Lamiaceae 5
Menyanthes trifoliata Bogbean Menyanthaceae 2
Mercurialis perennis Psí rtuť Euphorbiaceae 1
Mimulus guttatus Opičí květ Phrymaceae 3
Druh Minuartia obtusiloba Alpine Sandwort Caryophyllaceae 2
Misopates calycinum Misopates calycinum Plantaginaceae 5
Misopates orontium Malý Snapdragon Plantaginaceae 5
Muscari comosum Tassle Hyacinth Asparagaceae 5
Muscari neglectum Hroznový hyacint Asparagaceae 6
Myosotis arvensis Polní pomněnka Boraginaceae 6
Myosotis ramosissima Brzy na mě nezapomeň Boraginaceae 6
Myosotis scorpioides Voda zapomeň na mě Boraginaceae 6
Myrica gale Bog Myrtle Myricaceae 4
Myriophyllum spicatum Ostnatý vodní milfoil Haloragaceae 1
Narcissus bulbocodium Žlutá Hoop Spodnička Narcis Amaryllidaceae 3
Narcissus calcicola Narcissus calcicola Amaryllidaceae 3
Narcissus elegans Narcissus elegans Amaryllidaceae 2
Narcissus papyraceus Paperwhite Narcissus Amaryllidaceae 2
Narcissus poeticus Básníkov narcis Amaryllidaceae 3
Narcissus pseudonarcissus Narcis Amaryllidaceae 3
Narcissus serotinus Narcissus serotinus Amaryllidaceae 2
Narthecium ossifragum Bog Asphodel Nartheciaceae 3
Nasturtium officinale Řeřicha Brassicaceae 2
Neotinea conica Kónická orchidej Orchidaceae 5
Neotinea lactea Mléčná orchidej Orchidaceae 5
Neotinea maculata Hustě kvetoucí orchidej Orchidaceae 5
Neotinea tridentata Ozubená orchidej Orchidaceae 5
Neotinea tridentata subsp . konica Kónická orchidej Orchidaceae 5
Neotinea ustulata Spálená orchidej Orchidaceae 5
Neottia cordata Malá Twayblade Orchidaceae 7
Neottia cordata var. nephrophylla Westernová srdcovka Twayblade Orchidaceae 1
Neottia nidus-avis Ptačí hnízdo orchidej Orchidaceae 7
Neottia ovata Společný Twayblade Orchidaceae 1
Nepeta tuberosa Catmint (Nepeta tuberosa) Lamiaceae 6
Nerium oleandr Oleandr Apocynaceae 6
Stulík žlutý Žlutý leknín Nymphaeaceae 3
Nymphaea alba Bílý leknín Nymphaeaceae 2
Nymphoides peltata Třásně leknín Menyanthaceae 3
Odontites vernus Červená Bartsia Orobanchaceae 5
Oenanthe crocata Hemlock Water Dropwort Apiaceae 2
Oenanthe fistulosa Tubular Water Dropwort Apiaceae 2
Oenanthe lachenalii Petržel vodní kapátkový Apiaceae 2
Oenothera biennis Večerní Petrklíč Onograceae 3
Ononis pusilla Ononis pusilla Fabaceae 3
Ononis repens Odpočívadlo Fabaceae 5
Onopordum illyricum Ilyrský skotský bodlák Asteraceae 6
Onosma erectum Zlatá kapka Boraginaceae 3
Onosma graecum Zlatá kapka Boraginaceae 3
Onosma lucana Bledě zlatá kapka Boraginaceae 2
Onosma taurica Zlatá kapka Boraginaceae 7
Druh Ophrys apifera Včelí orchidej Orchidaceae 7
Ophrys apifera x Ophrys insectifera Bee Orchid x Fly Orchid Orchidaceae 7
Druh Ophrys apulica Druh Ophrys apulica Orchidaceae 7
Ophrys bertolonii Bertoloniho včelí orchidej Orchidaceae 5
Ophrys bertoloniiformis Ophrys bertoloniiformis Orchidaceae 1
Ophrys biscutella Brýlatý Ophrys Orchidaceae 7
Ophrys bombyliflora Čmelák orchidej Orchidaceae 7
Druh Ophrys candica White Ophrys Orchidaceae 5
Druh Ophrys cretica Cretan Ophrys Orchidaceae 7
Druh Ophrys dyris Druh Ophrys dyris Orchidaceae 7
Druh Ophrys episcopalis Bishop's Ophrys Orchidaceae 7
Druh Ophrys fuciflora Pozdní spider-orchidej Orchidaceae 7
Ophrys fusca Sombre Bee Orchid Orchidaceae 7
Druh Ophrys galilaea Malokvětý žlutý včelí Ophrys Orchidaceae 7
Ophrys insectifera Fly Orchid Orchidaceae 7
Ophrys iricolor Rainbow Ophrys Orchidaceae 7
Druh Ophrys kotschyi Kypr včelí orchidej Orchidaceae 7
Druh Ophrys lutea Žluté Ophrys Orchidaceae 3
Druh Ophrys melena Druh Ophrys melena Orchidaceae 7
Ophrys parvimaculata Ophrys parvimaculata Orchidaceae 7
Druh Ophrys phryganae Phrygana Ophrys Orchidaceae 5
Druh Ophrys promontorii Druh Ophrys promontorii Orchidaceae 7
Druh Ophrys regis-ferdinandii Druh Ophrys regis-ferdinandii Orchidaceae 5
Ophrys scolopax Sluka lesní Orchidaceae 5
Druh Ophrys scolopax subsp. apiformis Sluka lesní Orchidaceae 5
Druh Ophrys sicula Druh Ophrys sicula Orchidaceae 3
Ophrys speculum Zrcadlová orchidej Orchidaceae 7
Druh Ophrys speculum subsp . lusitanica Lusitanica orchidej Orchidaceae 7
Druh Ophrys sphegodes Early Spider Orchid Orchidaceae 7
Ophrys sphegodes subsp . araneola Druh Ophrys araneola Orchidaceae 7
Ophrys sphegodes subsp . aveyronensis Druh Ophrys aveyronensis Orchidaceae 7
Ophrys sphegodes subsp . cretensis Druh Ophrys cretensis Orchidaceae 7
Ophrys sphegodes subsp . gortynie Ophrys gortynia Orchidaceae 7
Ophrys sphegodes subsp . mammosa Druh Ophrys mammosa Orchidaceae 7
Ophrys sphegodes subsp . passionis Dark Ophrys Orchidaceae 7
Ophrys sphegodes subsp . spruneri Grecian Spider Orchid Orchidaceae 7
Ophrys tenthredinifera Sawfly Orchid Orchidaceae 5
Druh Ophrys trollii Wasp Orchid Orchidaceae 7
Ophrys x flavicans Ophrys x flavicans Orchidaceae 7
Opuntia ficus-indica Opuncie Cactaceae 3
Orchis anatolica Anatolian Orchid Orchidaceae 5
Orchis anthropophora Man Orchid Orchidaceae 5
Orchis intacta Hustě kvetoucí orchidej Orchidaceae 2
Orchis italica Nahý muž orchidej Orchidaceae 1
Orchis lactea Mléčná orchidej Orchidaceae 5
Orchis mascula Ranně fialová orchidej Orchidaceae 5
Orchis mascula subsp . speciosa Bohemian Early Purple-orchidej Orchidaceae 5
Orchis militaris Vojenská orchidej Orchidaceae 5
Orchis olbiensis Jihoevropská ranně fialová orchidej Orchidaceae 5
Orchis papilionacea Růžový motýl orchidej Orchidaceae 5
Orchis pauciflora Řídce kvetoucí orchidej Orchidaceae 3
Orchis provinicialis Provence orchidej Orchidaceae 3
Orchis purpurea Lady Orchid Orchidaceae 5
Orchis quadripunctata Čtyři skvrnité orchideje Orchidaceae 5
Orchis simia Monkey Orchid Orchidaceae 5
Orchis sitiaca Orchis sitiaca Orchidaceae 5
Ornithogalum narbonense Ornithogalum narbonense Asparagaceae 2
Ornithogalum umbellatum Betlémská hvězda Asparagaceae 2
Orobanche ametystea Ametyst Broomrape Orobanchaceae 7
Orobanche crenata Karafiátem vonící Broomrape Orobanchaceae 2
Orobanche elatior Knapweed Broomrape Orobanchaceae 7
Orobanche foetida Orobanche foetida Orobanchaceae 5
Orobanche minor Společný Broomrape Orobanchaceae 7
Orobanche ramosa Konopí Broomrape Orobanchaceae 6
Oxalis acetosella Šťovík Oxalidaceae 2
Oxalis articulata Růžový Oxalis Oxalidaceae 4
Oxalis Pes-capre Bermudský pryskyřník Oxalidaceae 3
Paeonia broteroi Paeonia broteroi Paeoniaceae 5
Paeonia clusii Clusiova pivoňka Paeoniaceae 5
Paeonia mascula Divoká pivoňka Paeoniaceae 5
Pancratium maritimum Mořský narcis Amaryllidaceae 2
Papaver rhoeas Mák polní Papaveraceae 4
Parentucellia viscosa Žlutá Bartsia Orobanchaceae 3
Paris quadrifolia Bylina Paříž Melanthiaceae 1
Parnassia palustris Tráva Parnasu Celastraceae 2
Paronychia argentea Paronychia Caryophyllaceae 4
Pastinaca sativa Divoký pastinák Apiaceae 3
Pedicularis groenlandica Sloní hlava Orobanchaceae 5
Pedicularis palustris Marsh Lousewort Orobanchaceae 5
Pedicularis parryi Parry's Lousewort Orobanchaceae 5
Pedicularis sylvatica Vši Orobanchaceae 5
Pedicularis verticillata Verticillate Lousewort Orobanchaceae 5
Penstemon whippleanus Whippleův Penstemon Plantaginaceae 5
Pentaglottis sempervivens Zelený Alkanet Boraginaceae 6
Persicaria amphibia Obojživelné Bistort Polygonaceae 4
Persicaria hydropiper Vodní pepř Polygonaceae 2
Persicaria maculosa Redshank Polygonaceae 5
Petasites hybridus Butterbur Asteraceae 5
Petromarula pinnata Skalní salát Campanulaceae 6
Phacelia sericea Fialové třásně Hydrophyllaceae 5
Phlomis cretica Cretan Phlomis Lamiaceae 3
Phlomis fruticosa Jeruzalém Sage Lamiaceae 3
Phlomis lanata Trpasličí mudrc z Jeruzaléma Lamiaceae 3
Phlomis purpurea Fialová Phlomis Lamiaceae 5
Phlomis tuberosa Hlízovitý Phlomis Lamiaceae 5
Pilosella aurantiaca Liška a mláďata Asteraceae 4
Pilosella officinarum Mořský jestřáb Asteraceae 3
Pinguicula vulgaris Máslo Lentibulariaceae 5
Platanthera bifolia Malá motýlí orchidej Orchidaceae 2
Platanthera chlorantha Větší motýl-orchidej Orchidaceae 2
Platanthera dilatata White Bog Orchid Orchidaceae 2
Platanthera dilatata var. leucostachys Sierra Rein-orchidej Orchidaceae 2
Platanthera huronensis Zelená bažina orchidej Orchidaceae 2
Platanthera hyperborea Northern Green Rein-orchidej Orchidaceae 2
Platanthera obtusata Orchidej s tupými listy Orchidaceae 2
Polygala major Polygala major Polygalaceae 6
Polygala vulgaris Milkwort Polygalaceae 6
Polygonatum multiflorum Společná Šalamounova pečeť Asparagaceae 2
Polygonatum odoratum Úhlová Šalamounova pečeť Asparagaceae 2
Potamogeton natans Pondweed širokolistý Potamogetonaceae 1
Potentilla anglica Trailing Tormentil Rosaceae 3
Potentilla anserina Silverweed Rosaceae 3
Potentilla erecta Tormentil Rosaceae 3
Potentilla reptans Plíživý Cinquefoil Rosaceae 3
Potentilla sterilis Neplodná jahoda Rosaceae 2
Primula elatior Oxlip Primulaceae 3
Primula farinosa Prvosenka z ptačí perspektivy Primulaceae 3
Primula veris Petrklíč Primulaceae 3
Primula vulgaris Petrklíč Primulaceae 3
Prunella laciniata Samoléčení se zkrácenými listy Lamiaceae 2
Prunella vulgaris Samoléčení Lamiaceae 5
Prunus dulcis Mandle Rosaceae 4
Pseudofumaria lutea Žlutá Corydalis Papaveraceae 3
Pseudorchis albida Malá bílá orchidej Orchidaceae 2
Pulicaria dysenterica Fleabane Asteraceae 3
Pyrola rotundifolia Kulatý listnatý Wintergreen Pyrolaceae 2
Ranunculus acris Pryskyřník Ranunculaceae 3
Ranunculus asiaticus Turban pryskyřník Ranunculaceae 3
Ranunculus ficaria Menší vlaštovičník Ranunculaceae 3
Ranunculus flammula Malá kopí Ranunculaceae 3
Ranunculus fluitans Vodní Crowfoot Ranunculaceae 2
Ranunculus hederaceus Crowfoot s břečťanem Ranunculaceae 2
Ranunculus lingua Spearwort větší Ranunculaceae 3
Ranunculus omiophyllus Crowfoot s kulatými listy Ranunculaceae 2
Ranunculus repens Plíživý pryskyřník Ranunculaceae 3
Ratibida columnifera Třapatka Asteraceae 4
Reseda alba Bílá Mignonette Resedaceae 2
Reseda lutea Wild Mignonette Resedaceae 2
Reseda luteola Svar Resedaceae 3
Rhinathus minor Žlutá chrastítka Orobanchaceae 3
Rhodiola rhodantha Queen's Crown Crassulaceae 5
Rhodiola rosea Královská koruna Crassulaceae 4
Rhododendron ponticum Rhododendron Ericaceae 5
Romulea bulbocodium Romulea bulbocodium Iridaceae 5
Rosa canina Psí růže Rosaceae 5
Rosa pimpinellifolia Burnet Rose Rosaceae 4
Rumex acetosa Šťovík obecný Polygonaceae 7
Ruta chalepensis Fringed Rue Rutaceae 3
Salvia verbenaca Divoká Clary Lamiaceae 1
Sanguisorba minor Salát Burnet Rosaceae 4
Sanguisorba officinalis Skvělý Burnet Rosaceae 4
Sarcocornia perennis Vytrvalá sklenice Chenopodiaceae 1
Saxifraga stellaris Hvězdný lomikámen Saxifragaceae 2
Saxifraga tridactylites Saxifrage se zelenými listy Saxifragaceae 2
Scandix pecten-veneris Shepherd's Needles Apiaceae 2
Scilla autumnalis Podzimní squill Asparagaceae 5
Scilla bifolia Alpine Squill Asparagaceae 6
Scilla monophyllos Jednolistá Scilla Asparagaceae 6
Scilla peruviana Scilla peruviana Asparagaceae 6
Scilla verna Jarní squill Asparagaceae 6
Scolymus hispanicus Španělská ústřice Asteraceae 1
Scorzonera cretica Krétská zmije Asteraceae 3
Scrophularia auriculata Vodní fíkovník Scrophulariaceae 4
Scrophularia nodosa Společný Figwort Scrophulariaceae 1
Sedum akr Kousání rozchodníků Crassulaceae 3
Sedum anglicum Anglický rozchodník Crassulaceae 4
Senecio aquaticus Marsh Ragwort Asteraceae 3
Senecio jacobaea Ragwort Asteraceae 3
Senecio squalidus Oxford Ragwort Asteraceae 3
Senecio vulgaris Svízel Asteraceae 3
Serapias apulica Serapias apulica Orchidaceae 4
Serapias cordigera Serapias květovaný srdcem Orchidaceae 4
Serapias lingua Jazyk orchidej Orchidaceae 5
Serapias neglecta Serapias neglecta Orchidaceae 4
Serapias orientalis Východní jazyková orchidej Orchidaceae 4
Serapias parviflora Malokvěté Serapias Orchidaceae 4
Serapias strictiflora Serapias strictiflora Orchidaceae 7
Serapias vomeracea Orchidej s dlouhými rty Orchidaceae 4
Serratula tinctoria Pila-mladina Asteraceae 3
Silene acaulis Moss Campion Caryophyllaceae 5
Silene colorata Pink Catchfly Caryophyllaceae 4
Silene dioica Red Campion Caryophyllaceae 4
Silene flos-cuculi Ragged Robin Caryophyllaceae 5
Silene gallica Malý-květovaný Catchfly Caryophyllaceae 4
Silene latifolia White Campion Caryophyllaceae 2
Silene nutans Nottingham Catchfly Caryophyllaceae 2
Silene rothmaleri Silene rothmaleri Caryophyllaceae 5
Silene uniflora Sea Campion Caryophyllaceae 2
Silene vulgaris Campion měchýře Caryophyllaceae 2
Smyrnium olusatrum Alexanders Apiaceae 2
Solanum dulcamara Hořkosladký Solanaceae 5
Solanum linnaeanum Apple of Sodom Solanaceae 5
Solidago virgaurea Zlatobýl Asteraceae 3
Sonchus arvensis Vytrvalá prasnice Asteraceae 3
Sonchus asper Pichlavý bodlák Asteraceae 3
Sonchus oleraceus Hladký bodlák Asteraceae 3
Sparganium emersum Nerozvětvený rákos Sparganiaceae 1
Sparganium erectum Rozvětvený rákos Sparganiaceae 1
Spergularia media Sea Spurrey Caryophyllaceae 5
Spiranthes aestivalis Letní dámské kadeře Orchidaceae 2
Spiranthes romanzoffiana Trendy irské dámy Orchidaceae 2
Spiranthes spiralis Podzimní dámské kadeře Orchidaceae 2
Stachys arvensis Polní rána Lamiaceae 5
Stachys officinalis Betony Lamiaceae 5
Stachys palustris Marsh Woundwort Lamiaceae 5
Stachys sylvatica Hedge Woundwort Lamiaceae 5
Stellaria graminea Malá stehovka Caryophyllaceae 2
Stellaria holostea Větší Stitchwort Caryophyllaceae 2
Succisa pratensis Devilsbit Scabious Dipsacaceae 6
Symphytum officinale Kostival obecný Boraginaceae 5
Tanacetum parthenium Feverfew Asteraceae 3
Tanacetum vulgare Tansy Asteraceae 3
Taraxacum officinale Pampeliška Asteraceae 3
Teucrium scorodonia Dřevěný šalvěj Lamiaceae 2
Thalictrum aquilegifolium Great Meadow Rue Ranunculaceae 2
Thymus polytrichus Divoký tymián Lamiaceae 5
Tolpis barbata Evropská deštník mléčný Asteraceae 3
Tragopogon hybridus Pastviny Kozí vousy Asteraceae 5
Tragopogon porrifolius Kořen Asteraceae 5
Traunsteinera globosa Traunsteinera globosa Orchidaceae 5
Trifolium střední Cik-cak jetel Fabaceae 5
Trifolium pratense Červený jetel Fabaceae 4
Tripleurospermum inodorum Bez vůně Mayweed Asteraceae 2
Tripleurospermum maritimum Mořské řasy Asteraceae 2
Tripodion tetraphyllum Vetchý močový měchýř Fabaceae 3
Trollius europaeus Globe květina Ranunculaceae 3
Trollius laxus Šíření zeměkoule květ Ranunculaceae 3
Tuberaria guttata Skvrnitý Rockrose Cistaceae 3
Tulipa cretica Krétský tulipán Liliaceae 5
Tulipa saxatilis Skalní tulipán Liliaceae 5
Tussilago farfara Podběl Asteraceae 3
Typha latifolia Bulrush (velký reedmace) Typhaceae 7
Umbilicus rupestris Pupek Crassulaceae 1
Urtica dioica Kopřiva dvoudomá Urticaceae 1
Utricularia vulgaris Větší měchýř Lentibulariaceae 3
Valeriana dioica Marsh Valerian Caprifoliaceae 5
Valeriana officinalis Valerian obecný Caprifoliaceae 5
Vallisnaria spiralis Páska tráva Hydrocharitaceae 1
Verbascum arcturus Verbascum arcturus Scrophulariaceae 3
Verbascum sinuatum Wavyleaf Mullein Scrophulariaceae 3
Verbascum thapsus Skvělá divizna Scrophulariaceae 3
Veronica beccabunga Brooklime Plantaginaceae 6
Veronica Chamaedrys Germander Rozrazil Plantaginaceae 6
Vicia benghalensis Červená všívaná vikev Fabaceae 4
Vicia cracca Všívaný vikev Fabaceae 6
Vicia melanops Vicia melanops Fabaceae 7
Vicia orobus Bitter-vikev dřeva Fabaceae 5
Vicia sativa Společný vetchý Fabaceae 5
Vinca minor Menší brčál Apocynaceae 6
Viola arborescens Woody / Shrubby Violet Violaceae 6
Viola biflora Dvoukvětá fialová Violaceae 3
Viola odorata Sweet Voilet Violaceae 5
Viola reichenbachiana Early Dog Voilet Violaceae 5
Viola riviniana Společný pes Voilet Violaceae 5
Viola tricolor subsp . curtisii Dune Pansy Violaceae 5
Wahlenbergia hederacea Břečťan listnatý Campanulaceae 5
Yucca glauca Mýdlová Yucca Asparagaceae 2